Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miejsce jak z horroru w Lubuskiem. Była komenda policji w Krośnie Odrzańskim wciąż straszy

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Budynek po byłej komendzie policji w Krośnie Odrzańskim wciąż straszy. Nie ma chętnych na zakup, a obiekt niszczeje...
Budynek po byłej komendzie policji w Krośnie Odrzańskim wciąż straszy. Nie ma chętnych na zakup, a obiekt niszczeje... Łukasz Koleśnik
Przy ul. Nadodrzańskiej w Krośnie Odrzańskim znajduje się budynek, w którym w przeszłości mieściła się Komenda Powiatowa Policji. Obecnie stoi on pusty i niszczeje. Jak wskazywali okoliczni mieszkańcy, budynek służył jako miejsce spotkań wandali, którzy demolują to co zostało w środku.

Parę miesięcy temu skontaktowała się z nami jedna z Czytelniczek z Krosna Odrzańskiego, która mieszka w pobliżu budynku po byłej komendzie policji.

- Odkąd funkcjonariusze się stamtąd wyprowadzili, to nikt się nie zajmował tym terenem - opowiada. - Okolica jest zaniedbana, trawa jest po pas.

Zwracała również uwagę na to, że do środka budynku dostają się młodzież, która demoluje, to co tam zostało. Skontaktowaliśmy się więc z zarządcą budynku, który zapewnił, że zostanie on zabezpieczony.

Budynek po byłej komendzie policji w Krośnie Odrzańskim wciąż straszy. Nie ma chętnych na zakup, a obiekt niszczeje...

Miejsce jak z horroru w Lubuskiem. Była komenda policji w Kr...

Czytelniczka: "Jest jeszcze gorzej niż wcześniej!"

Na początku tego roku ponownie skontaktowała się z nami Czytelniczka z Krosna Odrzańskiego.

- Jest jeszcze gorzej niż wcześniej - mówi kobieta. - Budynek albo nie został zabezpieczony w ogóle, albo młodzież znalazła wejście do środka. Zresztą prawdopodobnie spotyka się tam nie tylko młodzież...

Ponownie wysłaliśmy zapytanie do Agencji Mienia Wojskowego w Zielonej Górze, która jest właścicielem obiektu.

- Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Krośnie Odrzańskim przy ul. Nadodrzańskiej 17, przeprowadzony 15 grudnia ubiegłego roku zakończył się wynikiem negatywnym - nie wpłynęło żadne wadium- informuje Małgorzata Weber, rzecznik prasowy AMW. - Pomimo kilku wcześniejszych zapytań ze strony potencjalnych inwestorów, nikt nie stanął do przetargu.

Właściciele budynku zapewniają, że monitorują nieruchomość przy ul. Nadodrzańskiej 17.

- Wykonano dodatkowe zabezpieczenia na obiekcie, które mają chronić go przed dostępem osób trzecich - zapewnia M. Weber. - W przypadku jakiegokolwiek naruszenia zabezpieczeń przez osoby postronne, obiekt jest każdorazowo ponownie zabezpieczany.

Co z terenem wokół budynku?

Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego zwracają również uwagę na zaniedbany teren wokół byłej komendy policji. - To już prawdziwa dżungla. Trawa wyrosła tak wysoko... - mówi Czytelniczka z Krosna Odrzańskiego.

- 24 grudnia 2020 roku AMW ogłosiła postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy usługi w zakresie m.in. utrzymania czystości na terenach zewnętrznych znajdujących się w zasobie zielonogórskiego oddziału - w tym również na wykonanie prac porządkowych przy budynku w Krośnie Odrzańskim - mówi rzecznik prasowy AMW. - Jeżeli w wyniku postępowania wyłoniony zostanie wykonawca, wówczas prace porządkowe na terenie zewnętrznym przy w/w budynku planowane są do realizacji na wiosnę bieżącego roku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zmiana czasu nie ma sensu. Kiedy z tym skończymy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska