Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mistrzostwa Polski Honorowych Dawców Krwi PCK w Szachach odbędą się w Sławie

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Pamiątkowe zdjęcia z Mistrzostw Polski HDK PCK w Kolobrzegu
Pamiątkowe zdjęcia z Mistrzostw Polski HDK PCK w Kolobrzegu Archiwum 5 PA w Sulechowie
Niedawno lubuski okręg PCK organizował Ogólnopolski Rajd Samochodowy Honorowych Dawców Krwi, a przed nami kolejna impreza dla całego kraju – Mistrzostwa Polski Honorowych Dawców Krwi PCK w Szachach. Odbędą się one 16-18 października w Sławie.

- Takie imprezy jak ta, mają na celu m.in. popularyzację honorowego krwiodawstwa, ale także integrację środowiska, wyłonienie indywidualnego mistrza Polski HDK PCK w szachach na rok 2022 – mówi Bogusława Fediuk- Pelińska z biura mistrzostw.

Pamiątkowe zdjęcia z Mistrzostw Polski HDK PCK w Kolobrzegu

Mistrzostwa Polski Honorowych Dawców Krwi PCK w Szachach odb...

Mistrzostwa Polski Honorowych Dawców Krwi PCK w Szachach

W rozgrywkach może uczestniczyć każdy honorowy dawca krwi, który oddał honorowo minimum 3 litry krwi (posiadanie legitymacji podczas imprezy i okazanie jej sędziemu zawodów 16 października jest obowiązkowe), zrzeszony w klubie HDK PCK lub reprezentujący Rejonową albo Okręgową Radę Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Za zgodą organizatora mistrzostw może wystąpić również krwiodawca niezrzeszony, jak także klub innego stowarzyszenia krwiodawców za wcześniejszą zgodą Rady Stałej Mistrzostw Polski.

W skład drużyny wchodzą trzej reprezentacji (każdy klub może wystawić tylko jedną reprezentację, wyjątkiem jest gospodarz, który ma prawo wystawić dwie drużyny).

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund – indywidualnie i 7 rund – drużynowy. Tempo gry 10 minut plus 5 sekund na zawodnika dla obu turniejów.

Miejsce w zawodach indywidualnych ustala się ustala się na podstawie liczby zdobytych punktów (1 punkt za wygraną partię, 0,5 punktu za remis i 0 za przegraną). Miejsca w zawodach drużynowych ustala się na podstawie liczby zdobytych punktów (2 punkty za wygraną partię, 1 punkt za remis, 0 punktów za przegraną.

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy PCK w Sławie zmienił się nie do poznania. Wymieniono domki, ale nie tylko. Teraz są tu idealne warunki do organizowania
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy PCK w Sławie zmienił się nie do poznania. Wymieniono domki, ale nie tylko. Teraz są tu idealne warunki do organizowania ogólnopolskich imprez Tomasz Rybarczyk

Co się będzie działo przez trzy dni?

Plan jest taki, by w piątek, 16 października, uczestnicy zjechali do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 23 w Sławie i poznali miejscowość. Kierownicy techniczni załóg przejdą też odprawę. W sobotę o godzinie 9.00 nastąpi otwarcie mistrzostw. 45 minut później rozpocznie się turniej indywidualny (rundy I-VI), o 14.30 zaś zaplanowano drugą część turnieju indywidualnego (rundy VII-IX). Natomiast o godz. 17.00 rozpocznie się turniej drużynowy (rudny I-III). Drugiego dnia, w niedzielę, o 9.00 – rundy IV-VII. Zakończenie Mistrzostwa Polski Honorowych Dawców Krwi PCK w Szachach zaplanowano na 12.15.

POLECAMY TEŻ

W Muzeum Ziemi Lubuskiej otwarto wystawę „Od stu lat wszędzie dla wszystkich”, zorganizowaną z okazji stulecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Przy okazji wręczono odznaczenia.Organizacja została utworzona tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.  18 stycznia 1919, z inicjatywy Stowarzyszenia Samarytanin Polski, zwołano naradę wszystkich działających pod zaborami organizacji, kierujących się w działaniu czerwonokrzyskimi ideałami.  Podczas posiedzenia, odbywającego się pod patronatem Heleny Paderewskiej, powołano do życia Polskie Towarzystwo Czerwonego Krzyża. Pierwszym jego prezesem został Paweł Sapieha. Pierwotną nazwę organizacji zmieniono w 1927 r. na Polski Czerwony Krzyż. Na wystawie można oglądać wiele pamiątek, dokumentów, zdjęć, przedmiotów PCK (np. puszek do zbiórek pieniędzy) odznaczeń itd. Pierwszym jego prezesem został Paweł Sapieha. Pierwotną nazwę organizacji zmieniono w 1927 r. na Polski Czerwony Krzyż.Z okazji okrągłego jubileuszu Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża wspólnie z Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz Archiwum Państwowym w Zielonej Górze przygotował wystawę poświęconą działalności organizacji. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną m.in.dyplom i odznaka Węgierskiego Czerwonego Krzyża przekazana Zarządowi Wojewódzkiemu PCK  w 1956 r. w ramach podziękowań za przekazaną krew od społeczeństwa naszego województwa, plakaty, wydawnictwa promocyjne Polskiego Czerwonego Krzyża ( dot. działalności młodzieżowej, udzielania pierwszej pomocy, krwiodawstwa itp.), publikacje Polskiego Czerwonego Krzyżaartykuły prasowe „Gazety Lubuskiej”, artykuł z „Gazety Zdrowie” – wydawnictwo PCK z 1956 r dot. pierwszych akcji poboru krwiskany materiałów z Archiwum Państwowego w Zielonej Górze m.in. protokół przekazania Szpitala PCK w Świebodzinie, materiały przekazane przez darczyńców oraz członków PCK m.in. odznaczenia, dyplomy, sztandary. Wystawa potrwa do 27 stycznia 2019. Zobacz wideo: Podsumowanie tygodnia w naszym najnowszym Magazynie Informacyjnym

Zielona Góra. PCK ma 100 lat! Uroczystość w Muzeum Ziemi Lub...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska