Mistrzyni świata w rzucie dyskiem jest lubuską policjantką [WIDEO, ZDJĘCIA]

oprac. (vp)
Lubuska policjantka, st. asp. Małgorzata Krzyżan została mistrzynią świata w rzucie dyskiem. Zawody, w których odniosła tak znaczący sukces, odbyły się w australijskim Perth. Rzut na odległość 43,52 m dał jej medal z najcenniejszego kruszcu, czyniąc ją najlepszą zawodniczką globu w kategorii Masters W45. KWP w Gorzowie Wlkp.
Policjantka z województwa lubuskiego, st. asp. Małgorzata Krzyżan została mistrzynią świata w rzucie dyskiem. Zawody, w których odniosła tak znaczący sukces, odbyły się w australijskim Perth. Rzut na odległość 43,52 m dał jej medal z najcenniejszego kruszcu, czyniąc ją najlepszą zawodniczką globu w kategorii Masters W45.

Starsza aspirant Małgorzata Krzyżan jest policjantką od 16 lat. Ostatnie 14 poświęciła służbie jako technik kryminalistyki, zdobywając w tym aspekcie policyjnego rzemiosła bardzo duże kwalifikacje. Nie tylko to jednak potrafi robić na wysokim poziomie. Jej pozazawodowe życie poświęcone jest miłości, jaką jest lekka atletyka. Dyscyplinę tę uprawia od 35 lat.

W 2009 roku została mistrzynią Polski służb mundurowych w pięcioboju policyjnym kobiet w kategorii powyżej 40 lat, jakie zostały zorganizowane w Szczytnie. W tym roku medal z najcenniejszego kruszcu przywiozła z Torunia. Tam odbywały się mistrzostwa Polski w rzucie dyskiem weteranów. Jej życiowy rekord to blisko 53 metry. Oczekiwania na kolejne sportowe trofea M. Krzyżan były zatem kwestią czasu. Wcześniej, w 2015 roku zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni świata w kategorii Masters.

W tym roku przyszedł jej największy sukces. Od 26 października do 6 listopada w australijskim Perth odbyły się 22 Mistrzostwa Świata Mastersów w Lekkiej Atletyce. M. Krzyżan wygrała rzut dyskiem kobiet, zdobywając tytuł mistrzyni świata w kategorii W45, jednocześnie poprawiając rekord Polski, wynikiem 43,52m. Swoim rzutem zostawiła w tyle inne, utytułowane rywalki z całego świata.

Obecnie jako mistrzyni Polski i Świata w kategorii W45 w rzucie dyskiem nie ma sobie równych.

Nasza mistrzyni od wielu lat uprawia wszechstronną lekkoatletykę, jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i Świata w różnych kategoriach wiekowych w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Z powodzeniem startowała również w pięcioboju policyjnym (pływanie, strzelanie, skok w dal, pchnięcie kulą, bieg crossowy 2 km). Uważa, że sport pomaga w wielu sytuacjach, jest antidotum na stres, a także podnosi sprawność fizyczną co jest niewątpliwie jedną z pożądanych cech u policjanta. Zajmuje się również propagowaniem sportu wśród młodzieży, ukończyła kurs trenerski lekkoatletyczny i prowadzi zajęcia z młodzieżą trenując być może swoich następców.

Komendant powiatowy policji w Sulęcinie kom. Fabian Rogala pogratulował z tej okazji naszej mistrzyni zwycięstwa na arenie międzynarodowej i wręczył jej kwiaty.