MLEKOVITA - duma polskiej gospodarki

Materiał informacyjny

Wideo

Udostępnij:
Od dziewięćdziesięciu lat wypełnia lodówki konsumentów produktami najwyższej jakości. Dokłada starań, aby odpowiadały one potrzebom ludzi prowadzących różne style życia. Grupa Mlekovita, bo o niej mowa, dzięki pasji, wiedzy i ogromnemu doświadczeniu Dariusza Sapińskiego, Prezesa Zarządu Grupy oraz kadry pracowniczej, jest najstarszą z wiodących spółdzielni mleczarskich w kraju.

Zakład w Wysokiem Mazowieckiem został założony w 1928 roku. Pracowało w nim wówczas 30 osób, które zajmowały się produkcją serów i masła. Z biegiem lat, do jego oferty włączono śmietanę, twarogi i lody. Przełomowym momentem w historii zakładu, był rok 1992, kiedy to prezes Dariusz Sapiński, nadał spółdzielni nazwę MLEKOVITA i opracował logo firmy. W kolejnych latach uruchamiane były sukcesywnie nowoczesne linie produkcyjne – m. in. sera Favita, mleka UHT, serów konfekcjonowanych i w plastrach, mleka świeżego oraz mlecznych napojów fermentowanych. Grupa włączała także w swoje struktury spółdzielnie z różnych części kraju i otwierała kolejne fabryki.

Obecnie MLEKOVITA w swoich 17 zakładach wytwarza tysiąc różnorodnych produktów, które są dystrybuowane do 144 krajów na wszystkich kontynentach. Nad ich powstawaniem czuwa 5 tys. wykwalifikowanych pracowników. Dzięki nowoczesnym liniom produkcyjnym, grupa jest w stanie przerobić 8 mln litrów surowca na dobę.

Liczby te niewątpliwie pokazują, że grupa radzi sobie doskonale. Nie odniosłaby jednak tak spektakularnego sukcesu, gdyby nie szeroka gama produktów, wyróżniających się doskonałą jakością oraz skuteczne i kompetentne zarządzanie firmą przez Prezesa Dariusza Sapińskiego. O jakość dba m. in. Centrum Badań i Rozwoju MLEKOVITA. Prowadzi ono badania w zakresie lepszego wykorzystania cennych składników mleka, jego właściwości i wartości odżywczej.

Dzięki temu, MLEKOVITA cały czas wzbogaca swoją ofertę. Znajdują się w niej artykuły odpowiednie dla osób w każdym wieku i o różnych potrzebach. Wśród nich są smakołyki dla dzieci, produkty regionalne czy lody. Grupa zajmuje się również wytwarzaniem produktów, które otrzymały Certyfikat BIO, potwierdzający, że zostały przygotowane z surowca wytworzonego w gospodarstwie ekologicznym, gdzie m. in. nie używa się środków chemicznych, sztucznych nawozów i pasz. Niewątpliwym sukcesem firmy jest fakt, że to ona zapoczątkowała w Polsce produkcję artykułów bez laktozy. Dzięki nim, osoby zmagające się z jej nietolerancją, nie muszą rezygnować z produktów mlecznych – jogurtów, mleka, masła czy sera. W szerokiej ofercie grupy, nie mogło zabraknąć produktów dedykowanych osobom prowadzącym aktywny styl życia czy profesjonalnie uprawiającym sporty sylwetkowe, siłowe i wytrzymałościowe - mlecznych napojów proteinowych Super Body Active, koncentratów białek serwatkowych, a także odtłuszczonego mleka w proszku bez laktozy.

Ciągłe inwestowanie i stawianie na nowatorskie rozwiązania, przyczyniło się do tego, że MLEKOVITA została liderem polskiego mleczarstwa i największą grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej. Tytuł zobowiązuje, dlatego nieustannie rozbudowuje się i modernizuje infrastrukturę wewnętrzną. W ubiegłym roku na inwestycje przeznaczyła 170 mln zł. Część tych pieniędzy przeznaczyła na budowę fabryki proszków mlecznych, składającą się z 11 budynków o łącznej powierzchni użytkowej 57150 mkw., a także na zakup nowych linii produkcyjnych, służących do wyrobu paluszków serowych.

O tym, że firma obrała właściwy kierunek rozwoju, świadczą jej wyniki, a także przyznawane jej nagrody. Niedawno prezes Dariusz Sapiński, odebrał Statuetkę i Certyfikat „Wzorowa Firma” dla MLEKOVITY jako Lider Rynku Mleczarskiego. Nagroda jest także wyrazem uznania dla codziennej ciężkiej pracy na rzecz grupy i całej polskiej gospodarki.

Więcej o historii Mlekovity można przeczytać tutaj.

Materiał oryginalny: MLEKOVITA - duma polskiej gospodarki - Kurier Poranny