Młoda Stal zbyt twarda dla rywali. Gorzowianie wygrali w Lesznie

Jarosław Miłkowski
Żużlowcy w kategorii 250cc są podopiecznymi Piotra Śwista.
Żużlowcy w kategorii 250cc są podopiecznymi Piotra Śwista. Facebook/Młoda Stal
W poniedziałek 12 czerwca zainaugurowano rozgrywki Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc. Młodzi zawodnicy Stali Gorzów rozpoczęli je od zwycięstwa na leszczyńskim „Smoczyku”.

Drużynowy Puchar Ekstraligi to rozgrywki stosunkowo młode, bo ich pierwsza edycja miała miejsce w zeszłym roku (Stal zajęła w nich drugie miejsce). Przeznaczone one są dla zawodników w wieku 13-16 lat, którzy jeżdżą na motocyklach o pojemności 250 cm3.

W poniedziałek 12 runda odbyły się pierwsze w tym roku zawody DPE. Młodzi stalowcy wygrali w nich prawie wszystkie swoje biegi. Zwyciężyli też cały turniej i oczywiście są liderami rozgrywek. Drużynę tworzyło trzech zawodników startujących już w rozgrywkach indywidualnych Pucharu Ekstraligi (Filip Bęczkowski, Mikołaj Krok, Denis Andrzejczak) oraz Dominik Baryłka.
Kolejna odsłona DPE została zaplanowana na 24 czerwca (będzie to zaległa pierwsza runda w Lublinie). W Gorzowie młodych stalowców będzie można zobaczyć w rywalizacji drużynowej 3 lipca.