Moja córka jest w półśpiączce!

(habe)
Wielu internautów prosi władze miasta o zamontowanie sygnalizacji świetlnej na feralnym skrzyżowaniu.
Wielu internautów prosi władze miasta o zamontowanie sygnalizacji świetlnej na feralnym skrzyżowaniu.
- Urzędnicy, obudźcie się! Zróbcie te cholerne światła! - woła Anna Kuca, mama 13-letniej dziewczynki potrąconej w zeszłym roku na feralnym skrzyżowaniu w Gorzowie Wlkp.

Dziewczynka do dziś jest w półśpiączce.

To nasi Czytelnicy przypomnieli o tym wypadku. Na naszym forum internetowym ,,gorzowiak'' napisał: - W ubiegłym roku 1 grudnia również doszło do tragicznego potrącenia 13-letniej dziewczynki. Przeleciała przez całe skrzyżowanie, tam cały czas coś się dzieje!

Chodzi o skrzyżowanie al. Konstytucji 3 Maja ze Sportową. To tam w niedzielę 19-letni kierowca potrącił śmiertelnie kobietę na przejściu dla pieszych. Zginęła 52-letnia mieszkanka pobliskich bloków.

.

Wypadek mocno poruszył naszych Czytelników. Na forum rozgorzała dyskusja o odpowiedzialności urzędników za bezpieczeństwo mieszkańców. Wielu internautów prosi władze miasta o zamontowanie tam sygnalizacji świetlnej. O to apeluje też na naszym forum ,,Anna'', jak okazało się mama dziewczynki potrąconej w zeszłym roku. Dziś z nią rozmawialiśmy.

- Córka jest w półśpiączce, przytomna, ale nieświadoma. Nie wiadomo, co słyszy - mówi Anna Kuca. Twierdzi, że Karolina przechodziła na pasach koło szkoły, czyli w tym samym miejscu, co zabita kobieta. Dziewczynka przeszła nitkę jezdni prowadzącą w stronę miasta, była na pasach drugiej jezdni. - Uderzenie musiało być mocne, widziałam po uszkodzeniach samochodu - mówi matka. - Przeleciała przez całe skrzyżowanie. Tu, gdzie przechodziła, został but, ona znalazła się 36 m dalej.

Mama Karoliny ciągle powtarza, że to bardzo niebezpieczne skrzyżowanie. - Po tym wypadku w niedzielę chciałam coś robić, pójść do rodziny kobiety, może zawiązać jakieś stowarzyszenie. żeby urzędnicy się obudzili. Po prostu chcę komuś uratować życie - stwierdza.

Jutro na feralnym skrzyżowaniu ma zebrać się komisja ds. bezpieczeństwa. Cezary Mieszkowski, p.o. miejskiego inżyniera ruchu, już nam powiedział, że napisze wniosek do prezydenta o zamontowanie tam świateł. Prezydent Tadeusz Jędrzejczak obiecał, że da pieniądze.

Wideo

Komentarze 13

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

~Anna~
W dniu 14.11.2008 o 12:42, Mard napisał:

" Prokuratura umorzyła sprawę ". To kpina. Nawet jeżeli wtargnęła na jezdnię, to fakt, że znalazła się 36 metrów dalej świadczy o prędkości samochodu sprawcy. Ponadto, co zauważyli niektórzy internauci, jazda w terenie miejskim wymaga większej uwagi i świadomości, że w każdej chwili ktoś lub coś może wtargnąć na jezdnię. A prokuratura poszła po najmniejszej linii oporu i sprawa załatwiona. Tak będzie i z tym ostatnim wypadkiem.


Prokuratura umorzyła śledztwo ale się odwołaliśmy. Sprawa po 8 m-cach znalazła się w sądzie. Wszystko zacznie się od począdku. Nie odpuszczę!!!
M
Mard

" Prokuratura umorzyła sprawę ". To kpina. Nawet jeżeli wtargnęła na jezdnię, to fakt, że znalazła się 36 metrów dalej świadczy o prędkości samochodu sprawcy. Ponadto, co zauważyli niektórzy internauci, jazda w terenie miejskim wymaga większej uwagi i świadomości, że w każdej chwili ktoś lub coś może wtargnąć na jezdnię. A prokuratura poszła po najmniejszej linii oporu i sprawa załatwiona. Tak będzie i z tym ostatnim wypadkiem.

G
Gość
W dniu 13.11.2008 o 17:54, Tulon napisał:

To jest jak "gość" -czyli PÓŁMÓZG"


tAlon
r
romex68
W dniu 13.11.2008 o 16:16, ROZUM napisał:

oszalałeś kolego mam sie zatrzymywać bo ktoś stoi przy krawężniku, to jak jakiś pijaczyna bedzie krążył wokół lampy , albo jakaś parka będzie sie ściskac to ja mam sie zatrzymywać. chyba ze mam im jeszcze może condomy podawać co?!!!



jeżeli taki jest twój sposób rozumowania o pieszych jako użytkownikach drogi to nie powinieneś wogóle posiadać uprawnień do kierowania pojazdami (bo prawa jazdy tym bardziej) a to co posiadasz i co tutaj piszesz to świadczy o twojejbezmyślności i o tym że kodeks drogowy i egzamin na prawo jazdy zdałeś za przysłowiową kostkę masła a do kiosku po gazety symboliczne 20 m. też jeździsz samochodem. a może nie umiesz czytać i dlatego nie jeździsz po gazety. pieszy ma takie same prawa jak kierowca a niestety jego głowy nie zakuli w blaszaną puszke tak jak twojej bo inaczej tego nie można nazwać. w cywilizowanym świecie do których nasze drogi niestety się nie zaliczają takie zachowanie jest zupełnie normalne i nikt się z tego nie wyśmiewa. a jeżeli widzimy samochód na zagranicznych numerach przyspieszający przed przejściem dla pieszych to możemy być pewni że to polak na wakacjach w kraju daje upust swoim frustracjom a blaszanka jest jprzedłużeniem jego ego. pozdrawiam i pod rozwage tym którzy tak myślą jak autor cytowanego postu
a
artt
W dniu 13.11.2008 o 16:16, ROZUM napisał:

oszalałeś kolego mam sie zatrzymywać bo ktoś stoi przy krawężniku, to jak jakiś pijaczyna bedzie krążył wokół lampy , albo jakaś parka będzie sie ściskac to ja mam sie zatrzymywać. chyba ze mam im jeszcze może condomy podawać co?!!!



Zachowac szczegolna ostroznosc zwlaszcza jak ktos stoi przy przejsciu dla pieszych ,tylko tyle , zatrzymac pojazd jezeli pojazd na innym pasie sie zatrzymal przed przejsciem nawet jakby mrowka przechodzila .Pomyslec jesli sie umie a potem takie komentarze pisac .Zginal czlowiek na pasach hej zaozmy ze to twoja zona matka halooo hallo?Dotarlo ?????
x
xyz

rozum to przykład kierowcy któy nawet na grenlandii miał by problemy z opanowaniem kodeksu i kultury !!! aż stach pomyślec jakie oszołomy jeżdżą po naszych drogach - takich rozumów to powinno się automatycznie pozbawiać prawka dożywotnio

T
Tulon
W dniu 13.11.2008 o 17:42, Gość napisał:

półśpiączka to tak jakbyś chciał a nie mógł



oj rozumu brakuje

To jest jak "gość" -czyli PÓŁMÓZG"
G
Gość
W dniu 13.11.2008 o 17:25, R napisał:

Oj widze że potrzebny moderator. Takiego języka na forach dawno nie widziałem. pozdrawiam normalnych


oj rozumu brakuje
G
Gość
W dniu 13.11.2008 o 17:06, ~cichy janek~ napisał:

A co to jest półśpiączka???


półśpiączka to tak jakbyś chciał a nie mógł
R
R

Oj widze że potrzebny moderator. Takiego języka na forach dawno nie widziałem. pozdrawiam normalnych

~cichy janek~

A co to jest półśpiączka???

R
ROZUM
W dniu 13.11.2008 o 14:07, xyz napisał:

montować światła i to szybka !!! i nie tłumaczyć, że pod górkę !!! kilkaset metrów niżej przy Askanie też jest pod górkę, na podmiejskiej też jest pod górkę, i jeszcze jak by poszukac to nie jedną bardziej stromą górke by się znalazło !!! Nie doprowadzajmy do niepotrzebnych tragedii - przez głópotę naszych kierowców niestety musimy ponosić konsekencje finasowe my wszyscy - wiadomo że wszsycy mieszkańcy z podatków zasposoruję te światła. A tak juz na marginesie ciekawe czy dożyjemy takich czasów żeby 100% kierowców zatrzymywało się przy przejściu jak przy krawężniku stoii pieszy ??? teraz to ledwie 1% stara się zatrzyamć i przepuścić !


oszalałeś kolego mam sie zatrzymywać bo ktoś stoi przy krawężniku, to jak jakiś pijaczyna bedzie krążył wokół lampy , albo jakaś parka będzie sie ściskac to ja mam sie zatrzymywać. chyba ze mam im jeszcze może condomy podawać co?!!!
x
xyz

montować światła i to szybka !!! i nie tłumaczyć, że pod górkę !!! kilkaset metrów niżej przy Askanie też jest pod górkę, na podmiejskiej też jest pod górkę, i jeszcze jak by poszukac to nie jedną bardziej stromą górke by się znalazło !!! Nie doprowadzajmy do niepotrzebnych tragedii - przez głópotę naszych kierowców niestety musimy ponosić konsekencje finasowe my wszyscy - wiadomo że wszsycy mieszkańcy z podatków zasposoruję te światła. A tak juz na marginesie ciekawe czy dożyjemy takich czasów żeby 100% kierowców zatrzymywało się przy przejściu jak przy krawężniku stoii pieszy ??? teraz to ledwie 1% stara się zatrzyamć i przepuścić !

Dodaj ogłoszenie