Motorola AURA Celestial wylądowała na Księżycu

  Motorola AURA Celestial wylądowała na Księżycu

  (pij)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Aby uczcić 40. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu, Motorola wprowadza na rynek limitowaną, luksusową wersję telefonu AURATM Celestial.
  Księżycowa Motorola AURA Celestial

  Księżycowa Motorola AURA Celestial

  20 lipca 1969 r. zrealizowane zostało jedno z największych technologicznych wyzwań stawianych przed człowiekiem - lądowanie na Księżycu. O godzinie 16.50.35 UTC Neil Armstrong wypowiedział legendarne słowa "Orzeł wylądował".

  Dzięki transponderowi radiowemu firmy Motorola, zamontowanemu na pokładzie Apollo 11, ponad 500 milionów ludzi na całym świecie mogło śledzić pierwsze kroki stawiane przez człowieka na Księżycu. To właśnie ten moment stał się inspiracją do powstania limitowanej, ekskluzywnej wersji telefonu AURA Celestial.

  Przez 80 lat istnienia Motorola wielokrotnie uczestniczyła w nadawaniu ważnych dla człowieka komunikatów, żaden jednak nie był tak znaczący, jak ten na temat lądowania na Księżycu.

  Telefon Motorola AURA Celestial którego pierwszy egzemplarz przekazany zostanie Neilowi Armstrong'owi - został wyposażony w wiele oryginalnych multimedialnych materiałów NASA m.in. video reportaż z lądowania na Księżycu, pliki dźwiękowe, w tym między innymi takie nieśmiertelne zdania wypowiadane przez astronautów jak "Orzeł wylądował", czy "To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości".

  Na obudowie telefonów z limitowanej edycji wygrawerowany jest napis, "Motorola AURA Celestial Edition, Honouring the Apollo 11 mission, 20th July 1969". Dodatkowo każdy, kto zdecyduje się na zakup telefonu otrzyma komplet 9 specjalnie na tę okazję przygotowanych pocztówek.

  W historii Motoroli jest wiele momentów, o których była pierwsza. Jako pierwsza stworzyła i pokazaliśmy światu telefon komórkowy, jako pierwsi zrealizowała połączenie telefoniczne z najwyższego miejsca na Ziemi - szczytu Mount Everest. Jako pierwsza umożliwiła transmisję dźwięku i obrazu z Księżyca.

  AURATM Celestial, podobnie jak standardowa wersja telefonu, nawiązuje do ponadczasowego piękna luksusowych zegarków, prac artystów i mistrzów najwyższej klasy rzemiosła. Idealnie okrągły wyświetlacz jest osłonięty 62-karatowym szkłem szafirowym - jeden z najbardziej wytrzymałych i odpornych na zarysowania materiał na Ziemi (i na Księżycu).

  Paleta 16 milionów kolorów i rozdzielczość wyświetlanego obrazu równa 300 dpi dodatkowo potęgują wyjątkowy, księżycowy efekt. Zbudowana z ponad 700 różnych części, w tym szwajcarskich łożysk kulkowych, AURATM jest połączeniem najnowocześniejszej technologii i pięknego designu.

  Motorola AURA Celestial Edition będzie dostępna od początku lipca 2009 do końca roku 2009.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo