Na giełdzie rolno-towarowej w Zielonej Górze zrobisz zakupy...

  Na giełdzie rolno-towarowej w Zielonej Górze zrobisz zakupy w każdą niedzielę. Będzie czynna pomimo zakazu handlu

  Paweł Wańczko

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Giełda rolno-towarowa w Zielonej Górze, zwana Giełdą Niedzielną, będzie czynna w każdą niedzielę.

  Giełda rolno-towarowa w Zielonej Górze, zwana Giełdą Niedzielną, będzie czynna w każdą niedzielę. ©Google StreetView

  W najbliższą niedzielę (11 marca) wszystkie sklepy będą zamknięte. Nie oznacza to jednak, że nigdzie nie zrobimy zakupów. Giełda rolno-towarowa w Zielonej Górze, zwana Giełdą Niedzielną, będzie czynna w każdą niedzielę.
  Giełda rolno-towarowa w Zielonej Górze, zwana Giełdą Niedzielną, będzie czynna w każdą niedzielę.

  Giełda rolno-towarowa w Zielonej Górze, zwana Giełdą Niedzielną, będzie czynna w każdą niedzielę. ©Google StreetView

  Zgodnie z tym, co uchwalili politycy giełdy rolno-towarowe zostały wyłączone z ustawy o handlu w niedzielę. – Decyzja o umożliwieniu handlu w niedziele rynkom hurtowym jest bardzo dobra i na pewno przyczyni się do naszego rozwoju – ocenia prezes z Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego, Tomasz Czajkowski. - W związku z tym, że w niedzielę sklepy będą nieczynne, spodziewamy się na naszej giełdzie większego ruchu. Dużo jednak będzie zależało od pogody. Na najbliższą niedzielę jednak prognozy są optymistyczne – mówi prezes.

  Sonda

  Jak często robisz zakupy w niedzielę?


  Jak dodaje, giełda jest przygotowana do tego, że po wejściu w życie ustawy o zakazie handlu w niedziele, będzie odwiedzało ją więcej niż dotychczas osób. - Już wcześniej dokonaliśmy pewnych zmian. Od strony ulicy Dekoracyjnej postawiliśmy ogrodzenie, aby spełniało wymogi bezpieczeństwa. Częściowo zamieniliśmy też parking z placem do handlu, aby zwiększyć komfort zarówno handlujących jak i kupujących – tłumaczy T. Czajkowski.

  W niedzielę na giełdzie rolno-towarowej w Zielonej Górze, gdzie handlują głównie lokalni producenci, wytwórcy oraz przedsiębiorcy sprzedający również własne wyroby, zakupy będzie można zrobić od ok. godz. 7.00 do godz. ok. 13.00 - 14.00. Jak wyjaśnia prezes ZRRT, godziny handlu są elastyczne i w dużej mierze zależą od samych handlujących i kupujących.

  Przypomnijmy, Sejm i Senat przyjął ustawę „O ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni” z 24 listopada 2017, która weszła w życie 1 marca 2018 r. W artykule 6 ustawy ujęto wyłączenia spod tej ustawy. Zakaz nie obowiązuje:

  * pkt 28 na terenie rolno-spożywczych rynków hurtowych prowadzonych przez spółki prawa handlowego, których przeważająca działalność polega na wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami na użytek handlu hurtowego artykułami rolno-spożywczymi;

  * pkt 29 w placówkach handlowych prowadzonych przez podmioty nabywające towary na terenie rolno-spożywczych rynków hurtowych, o których mowa w pkt 28, w zakresie czynności związanych ze skupem oraz powierzania pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania tych czynności.

  To oznacza, że w przepisach uwzględniono postulaty rynków hurtowych, izb rolniczych i Ministerstwa Rolnictwa aby rynki hurtowe i podmioty prowadzące na nich działalność mogły pracować w niedziele.

  Zobacz też: Zakaz handlu w niedziele. Jak będzie wyglądał w praktyce?


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.