Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nagrody i odznaczenia od wojewody dla samorządowców i strażaków [ZDJĘCIA]

Redakcja
W czwartek 14 stycznia w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wojewoda lubuski Władysław Dajczak wyróżnił lubuskich samorządowców i strażaków, którszy otrzymali odznaczenia i nagrody państwowe.
W czwartek 14 stycznia w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wojewoda lubuski Władysław Dajczak wyróżnił lubuskich samorządowców i strażaków, którszy otrzymali odznaczenia i nagrody państwowe. Artur Szymczak
W czwartek 14 stycznia w auli gorzowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyło się noworoczne spotkanie wojewody Władysława Dajczaka z samorządowcami oraz strażakami. Wojewoda wręczył odznaczenia i nagrody państwowe.

- Wojewoda musi być też osobą, która dba o rozwój regionu. Nie da się inaczej zadbać o rozwój regionu jak symbioza z samorządowcami. Ta synergia działania samorządowców i wojewody może przynieść tylko efekt właściwy dla naszych mieszkańców. Działanie wojewody i samorządowców ma służyć temu aby Lubuszanom żyło się lepiej. To spotkanie jest w sposób naturalny potrzebne, konieczne i oczekiwane przez wojewodę, jak i samorządowców. Są to odznaczenie, które otrzymali samorządowcy za swoją długoletnią działalność i osiągnięcia. Ale też odznaczenia dla strażaków, którzy swoimi działaniami pokazali, że są ludźmi, którzy rozumieją na czym polega ich służba - mówił Władysław Dajczak.

W imieniu prezydenta RP wojewoda odznaczył zasłużonych Lubuszan. Złotym Krzyżem Zasługi odznaczony został Waldemar Górczyński (wójt Pszczewa). Srebrny Krzyż Zasługi dostał Piotr Iwanus. - Jestem ogromnie zaskoczony, bo nie wiedziałem, że na spotkaniu noworocznym z wojewodą czekać będzie na mnie odznaczenie. Myślę, że to odznaczenie jest docenieniem wkładu pracy w rozwój samorządności i rozwój gminy Czerwieńsk. Gdy usłyszałem tą informację to bardzo mocno to przeżywam - powiedział Piotr Iwanus, burmistrz Czerwieńska.

Odznaki honorowe "Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego" dostali: Mirosław Glaz (starosta krośnieński), Michał Morżak (wójt Lipinek Łużyckich), Wadim Tyszkiewicz (prezydent Nowej Soli), Jacek Sauter (burmistrz Bytomia Odrz.) i senator oraz prof. UZ Waldemar Sługocki.

Ponadto nagrody otrzymali lubuscy strażacy za szczególne osiągnięcia w służbie oraz za skuteczność w podejmowanych działaniach: Łukasz Demko, Tomasz Lewandowski i Emil Towpik.

- Bardzo dużo dla mnie znaczy to odznaczenie, bo nie było łatwo je zdobyć. Jest wiele osób, które pewnie coś zrobiły pożytecznego w straży pożarnej. To odznaczenie jest za całokształt, ale też przyczyniła się do tego jedna sytuacja. Miało to miejsce w ubiegłym roku, gdy zapalił się budynek mieszkalny i wydobyłem dwie osoby z tego domu - mówi st. asp. Tomasz Lewandowski.

W spotkaniu noworocznym z wojewodą uczestniczyli także przedstawiciele diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, m.in. bp. Paweł Socha.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska