MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Namiot, wykopy i pies tropiący przy "Zatoce Sztuki" w Sopocie. Czynności policji mogą mieć związek ze sprawą Iwony Wieczorek

Agnieszka Kamińska
Agnieszka Kamińska
Prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej poinformował w środę jedynie o tym, że śledczy prowadzą czynności na ternie lokalu.[ Mają one być też kontynuowane w najbliższych dniach. Nie potwierdził,  czy dotyczą one zaginięcia  dziewczyny
Prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej poinformował w środę jedynie o tym, że śledczy prowadzą czynności na ternie lokalu.[ Mają one być też kontynuowane w najbliższych dniach. Nie potwierdził, czy dotyczą one zaginięcia dziewczyny
Na zlecenie prokuratury od kilku dni prowadzone są czynności w dawnej "Zatoce Sztuki" w Sopocie. Lokal został zabezpieczony przez policję. W środę przy budynku, od strony plaży, na odgrodzonym przez policję terenie pojawił się wykop. Spacerowicze widzieli - jak informują - funkcjonariusza z psem tropiącym. Wieczorem tuż przy lokalu pojawił się też namiot. Prokuratura potwierdza, że prowadzone są działania. Zasłaniając się dobrem postępowania, nie informuje w jakiej sprawie.

Obszar wokół lokalu Nowa Zatoka (dawna "Zatoka Sztuki") w Sopocie został odgrodzony policyjną taśmą już w ub. tygodniu - w czwartek 22 grudnia. Funkcjonariusze zasłonili też szyby w lokalu. Działania policji nadal trwają, budynek jest pod nadzorem policji.

CZYTAJ TAKŻE:
Policja otoczyła taśmą dawną Zatokę Sztuki. To polecenie prokuratury z Krakowa. Chodzi o sprawę Iwony Wieczorek?

W środę 28 grudnia, w godzinach popołudniowych, na wyodrębnionym przez policję terenie od strony plaży pojawił się wykop, który – jak informują mieszkańcy Sopotu – był sprawdzany przez funkcjonariuszy z psem tropiącym. Z kolei w godzinach wieczornych, z drugiej strony, tuż przy lokalu pojawił się namiot. Może on świadczyć o tym, że wykonywane są jakieś prace podziemne.

Działania w lokalu są prowadzone na zlecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie. Mogą mieć związek z zaginięciem Iwony Wieczorek.

Prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej poinformował w środę jedynie o tym, że śledczy rzeczywiście prowadzą czynności na terenie lokalu. Mają one być też kontynuowane w najbliższych dniach. Nie potwierdził jednak, czy dotyczą one sprawy zaginięcia dziewczyny.

Przypomnijmy, że w połowie grudnia zarzuty usłyszały dwie osoby. Pawłowi P. - jak podała prokuratura - ogłoszono zarzuty dotyczące: „utrudniania postępowania karnego poprzez usuwanie śladów i dowodów, zacieranie śladów przestępstwa, a także podawanie nieprawdziwych informacji w sprawie dotyczącej Iwony Wieczorek".

Paweł P. przed laty był świadkiem w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Z 16 na 17 lipca 2010 r. - tej nocy, gdy dziewczyna zaginęła – wraz z nią i innymi znajomymi przebywał w sopockim klubie Dream Club. Dziś lokal już nie istnieje, jednak przed laty był jednym z najpopularniejszych w Sopocie, mieścił się w Krzywym Domku przy ul. Bohaterów Monte Cassino. Był także jednym z przedsięwzięć spółki, do której należała Zatoka Sztuki, otwarta 10 lat temu, a więc już po zaginięciu Iwony Wieczorek. Śledczy mogą brać pod uwagę powiązania personalne między Zatoką Sztuki a Dream Clubem, w którym bawiła się Iwona.

Zatoka Sztuki wiąże się też ze sprawą przestępstw seksualnych Krystiana W. (“Krystka”). Proces z udziałem Krystiana W. oskarżonego o 65 przestępstw, w tym 40 o charakterze seksualnych toczy się od stycznia 2019 r. przed Sądem Rejonowym w Wejherowie. W tym procesie na ławie oskarżonych zasiada też jeden z byłych współwłaścicieli Zatoki Sztuki.

W sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek pisaliśmy:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska