Nasi trzymają fason

Oprac. (lada)
Piotr Protasiewicz przegrał w Rybniku tylko ze zwycięzcą
Piotr Protasiewicz przegrał w Rybniku tylko ze zwycięzcą fot. Bartłomiej Kudowicz
Trójka Falubazów na pudle w Lesznie i Rybniku, a Klingberg w Niemczech

Choć zawodnicy lubuskich drużyn skupiają się przede wszystkim na barażach o miejsce w ekstralidze, wcale nie odpoczywają. Podczas weekendu startowali z powodzeniem w kilku turniejach.

• Fredrik Lindgren 12+2 (1, 3, 2, 3, 3) i Piotr Świderski (obaj ZKŻ Kronopol Zielona Góra) 8+1 (2, 1, 0, 3, 2) byli bliscy zwycięstwa podczas Memoriału Alfreda Smoczyka w Lesznie. Obaj awansowali do finału, w którym zmierzyli się z reprezentantami miejscowej Unii Jarosławem Hampelem - 12+3 i Damianem Balińskim - 14+w.

• Jak już informowaliśmy Piotr Protasiewicz (ZKŻ Kronopol) 14 (3, 3, 2, 3, 3) zajął drugie miejsce w turnieju pamięci Łukasza Romanka w Rybniku. Wygrał Andreas Jonsson - 14, a trzeci był Rafał Dobrucki - 11. "PePe" skapitulował tylko raz pod naporem zwycięzcy imprezy. Pozostali z naszych: 6. Matej Ferjan (Stal) 9 (1, 2, 3, 1, 2), 11. Grzegorz Walasek (ZKŻ Kronopol) 6 (1, 0, 2, 2, 1).

• Niklas Klingberg (Stal) 13 (3, 3, 2, 3, 2) i pierwszy w finale wygrał turniej Oberkramer Pokal w Wolfslake.

• W Rawiczu obyły się zawody o Puchar burmistrza. W turnieju indywidualnym drugie miejsce zajął Zbigniew Suchecki (ZKŻ Kronopol), a wygrał Robert Miśkowiak. "Suchy" z Norbertem Kościuchem rywalizowali także w równoległych zmaganiach par i skończyli je na piątej pozycji.