Nasz żołnierz najlepszy w Czarnej Dywizji. Starszy szeregowy Dominik Gałązka tzw. małpi gaj pokonał w niecałe 50 sek.

(dab)
Starszy szeregowy Dominik Gałązka z międzyrzeckiej brygady wygrał zawody sprawnościowe 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Archiwum wojska

Ponad 50 żołnierzy 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej - nazywanej potocznie Czarną Dywizją - wystartowało w zawodach sprawnościowych, które odbyły się w 23. Pułku Artylerii w Bolesławcu. Arena ich zmagań był ośrodek sprawności fizycznej. Czyli tzw. małpi gaj, gdzie zawodnicy musieli pokonywać na czas rozmaite przeszkody.

W rywalizacji indywidualnej bezkonkurencyjny okazał się starszy szeregowy Dominik Gałązka z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, który pokonał tor przeszkód w czasie 49,76 sekund. Zespołowo międzyrzeczanie zajęli drugie miejsce, pierwsi byli ich koledzy z 10. Brygady Kawalerii Pancernej.

Zwycięzcy zostali uhonorowani medalami przez podpułkownika Sławomira Kulę - dowódcę bolesławieckiego pułku, a także majora Sebastiana Krasonia, szefa wydziału wychowania fizycznego i sportu Czarnej Dywizji. Zwycięskie drużyny otrzymały natomiast puchary.

Przeczytaj też:Tak otwieraliśmy S3 z Gorzowa do Międzyrzecza (wideo, zdjęcia)