Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre Lubuskie 2011. Nagrodziliśmy najlepsze produkty i usługi (zdjęcia)

Anna Słoniowska 68 324 88 43 [email protected]
Laureaci tegorocznej edycji plebiscytu „Nasze Dobre Lubuskie” (fot. Tomasz Gawałkiewicz)
Laureaci tegorocznej edycji plebiscytu „Nasze Dobre Lubuskie” (fot. Tomasz Gawałkiewicz)
W środę czoraj w malowniczej karczmie Taberska w Janowcu świętowaliśmy galę plebiscytu „Nasze Dobre Lubuskie”. Zwycięzcy z radością przyjmowali nagrody: - Dziękujemy gazecie za konkurs. Warto promować lokalne firmy.

Gospodyni Jolanta Taberska wygrała konkurs w 2008 roku organizowaną przez swoją firmę krumską majówką. - Byłam laureatką pierwszej edycji - przyznała i na chwilę dała się ponieść wspomnieniom. - Rosłam z „Gazetą Lubuską”. Pamiętam, że jak byłam mała, ojciec codziennie posyłał mnie do kiosku. To przywiązanie zostało mi do dziś. Od lat nieprzerwanie prenumeruję gazetę.

W końcu przyszedł czas na wyniki i szybko okazało się, że największym zwycięzcą jest, Marek Jackowski, którego granola orzechowa wygrała zarówno w głosowaniu Czytelników, jak i kapituły. W dodatku Piekarnia Bagietka wylosowała bonus i historia firmy już wkrótce zostanie opisana w „GL”. - Nasza granola w 90 proc. składa się z ziaren owsa, pszenicy, kukurydzy. To wszystko przetwarzamy termicznie i mieszamy z miodem. Granole można jeść z mlekiem, lub kefirem. Ale najbardziej wciąga na surowo, jako przekąska - zachwalał Jackowski.

W kategorii produkty spożywcze kapituła nagrodziła również masło sławskie Henryka Kuźmy i chleb graham z jabłkiem ze świebodzińskiej firmy Nitor, którą na gali reprezentował Zbigniew Wiśniewski. Obaj panowie podkreślali swoje zamiłowanie do tradycyjnych receptur i naturalnych produktów. - Jesteśmy małą mleczarnią, ale w naszych wyrobach w ogóle nie ma chemii - zapewniał Kuźma.

O tym, że chemii nie ma również w nagrodzonym miodzie lipowo-bławatkowym nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Właściciel pasieki Remigiusz Dutkowiak pozwala przyrodzie robić swoje. - Lipa kwitnie w tym samym czasie, co bławatek. Połączenie tych dwóch miodów nasuwa się więc samo - mówił.

Kolejna kategoria i kolejne firmy. Kapituła uznała, że najlepszym produktem przemysłowym jest w tym roku moduł zarządzania produkcją zielonogórskiej firmy Stream Soft. Jolanta Uździcka z działu marketingu przyznała, że to wyróżnienie wiele znaczy dla jej firmy: - Pomysł na moduł wyszedł od samych producentów, naszych klientów. Mówili, że przydałby im się system do rozliczania produkcji. Dziś mogą już z niego korzystać i to za rozsądne pieniądze.

W tej samej kategorii wyróżnienie zdobyło obuwie dla dzieci od roku do 10 lat firmy DAWID. Właściciel musiał jednak pilnie wyjechać i nie odebrał osobiście nagrody. Statuetkę odebrała Małgorzata Duber. Jej firma została dostrzeżona za alby dla dzieci do komunii. - W tym roku obchodzimy 35-lecie naszej działalności. A to wyróżnienie jest uwieńczeniem naszej ciężkiej pracy - powiedziała.

W ostatniej kategorii - usługa triumfowały młode firmy. Najwięcej punktów zdobyła księgowość dla firm Petra24. Dariusz Żurek, właściciel firmy Petra nie krył dumy. - Ten plebiscyt, to dla nas pierwszy, poważny test. Skoro wygraliśmy, to znaczy, że idziemy w dobrym kierunku - mówił. - Dedykuję tę nagrodę pracownikom, bo to dzięki nim jestem dziś właśnie tu.

Petra, tak jak kolejna nagrodzona firma FreeEn dba o portfele firm. - Mam dwie wiadomości. Zła jest taka, że energia elektryczna zdrożeje prawie o 100 proc. A dobra? Wiemy, co zrobić, żeby zmniejszyć wasze rachunki - zachwalał nagrodzoną usługę prezes zarządu Mirosław Tworek. Przedsiębiorstwo zajmuje się zarządzaniem gospodarką energią elektryczną.

Ostatnią statuetkę w tej kategorii zdobyła Marta Pelińska, właścicielka i założycielka Akademii Ruchu NessFit. - Jestem w szoku. Moje radość nie zna granic. To jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu i spełnienie marzeń - powiedziała wzruszona. - Zdaję sobie sprawę z tego, że ta statuetka daje wiele możliwości. Wykorzystam je w stu procentach.

Nasi Czytelnicy również głosowali i wygląda na to, że podobnie jak kapituła rozsmakowali się w granoli orzechowej, bo dali jej najwięcej głosów. A dwie pozostałe nagrody? - To również coś dla ciała. Ale jak ciało jest zdrowe, to i duch również - powiedziała Iwona Zielińska, redaktor naczelna Gazety Lubuskiej, która nagradzała tę grupę zwycięzców. Czytelnicy oddali swoje głosy na termolifting Zaffiro oferowany przez firmę Luxury World Day Spa. Za ogromne wyróżnienie dziękowała jedna z głównych kosmetyczek Olga Baksalary. Ostatnia nagroda przypadła firmie Belem za pasztet pieczony jędrzychowski. - Pasztet robi niesamowitą furorę i to dzięki gazecie. Dziękuję - mówiła bardzo wzruszona Marzena Bachorz z Belem.

I tym rozdawanie nagród mogłoby się skończyć, ale dwie firmy zasłużyły sobie na specjalne wyróżnienie. Szkoła Pływania HIPCIO została doceniona za organizację obozów sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. - Kilka lat temu zdobyliśmy statuetkę za to, że uczyliśmy najmłodszych pływać. W dalszym ciągu uczymy dzieciaki i dzięki „Gazecie Lubuskiej” nie utonęliśmy - mówił Przemysław Wilant, właściciel szkoły.

Specjalne wyróżnienie gazeta przyznała Stanisławowi Mikanowiczowi założycielowi firmy Madaks z Przytocznej. - Dziękuję, że możemy się cieszyć smakiem waszych specjałów - mówiła Renata Pękala, dyrektor działu reklamy „Gazety Lubuskiej”.

A my dziękujemy kapitule, w której z Grzegorzem Widenką, dyrektorem „GL” oraz Renatą Pękalą, dyrektorką reklamy „GL” pracowali: Ryszard Wtorkowski, prezes LUG Light Factory i kanclerz Loży Lubuskiej BCC, Jarosław Solarski, Lubuski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej w Gorzowie Wlkp., Wiesław Ocytko z Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Stanisław Owczarek z Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej i Bogdan Karwowski Wojewódzki Inspektor Inspektorat Jakości Artykułów Rolno-Spożywczych.

 

WYNIKI PLEBISCYTU NASZE DOBRE LUBUSKIE:

Nagrodzeni przez kapitułę. Podajemy nazwę produktu i usługi, potem nazwę firmy:

* moduł zarządzania produkcją - Stream Soft z Zielonej Góry

* obuwie profilaktyczne dla dzieci od roku do 10 lat - Zakład Produkcji Obuwia DAWID z Nowej Soli

* alby dla dzieci do komunii - M.B.M. Duber z Zielonej Góry

* granola orzechowa - „JACK” PPUH Marek Jackowski, Piekarnia Bagietka z Kostrzyna nad Odrą

* masło sławskie - Zakład Przetwórstwa Spożywczego i Handlu Henryk Kuźma ze Sławy

* chleb graham z jabłkiem - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe NITOR ze Świebodzina

* miód pszczeli lipowo-bławatkowy - Gospodarstwo Pszczelarskie „Dutkowiak” z Sulęcina

* księgowość dla firm Petra24 - Petra z Zielonej Góry

* outsourcing proces zarządzania gospodarką energetyczną w firmie z wykorzystaniem aplikacji internetowej Freeen x x - FreeEn z Zielonej Góry

* afro-taniec afrykański - Akademia Ruchu NessFit Marta Pelińska z Zielonej Góry.

Nagrodzeni przez Czytelników „GL”:

* granola orzechowa - „JACK” PPUH Marek Jackowski, Piekarnia Bagietka z Kostrzyna nad Odrą

* Termolifting Zaffiro - Luxury World Day Spa z Zielonej Góry

* pasztet jędrzychowski pieczony - Belem z Zielonej Góry.

Wyróżnienie kapituły:

* obozy sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży - szkoła pływania HIPCIO z Gorzowa Wlkp.

Wyróżnienie „GL”:

* szynka pieczona w dyni - PHPiU Madaks Stanisław Mikanowicz z Przytocznej

 

Produkty i usługi zgłoszone do konkursu

Wyniki głosowania Czytelników

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska