Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa firma w Bytnicy. Spółka Wood Trade produkuje pellet drzewny

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Spółka Wood Trade rozpoczęła produkcję pelletu drzewnego w Bytnicy.
Spółka Wood Trade rozpoczęła produkcję pelletu drzewnego w Bytnicy. Wood Trade
Spółka Wood Trade ogłosiła uruchomienie produkcji pelletu drzewnego w Bytnicy, w powiecie krośnieńskim. Jak podkreślają przedstawiciele nowej firmy, ich pellet drzewny jest innowacyjny. Dlaczego?

Gmina Bytnica w województwie lubuskim jest jednym z najbardziej zalesionych regionów w województwie lubuskim. Nic dziwnego, że tym terenem interesują się firmy związane z przemysłem drzewnym. Taką firmą jest spółka Wood Trade, będąca wspólnym przedsięwzięciem firm Biomasa Partner Group SA, Hamar A.M. Benedykcińscy Sp. Jawna oraz sfinansowana we współpracy z holdingiem INWE w ramach WT Invest Sp. z o.o.,

Produkcja pelletu drzewnego w Bytnicy

Wood Trade ogłosił uruchomienie produkcji innowacyjnego pelletu drzewnego w Bytnicy. Innowacyjność procesowa zakładu w Bytnicy polega na produkcji pelletu wzbogaconego o naturalne i ekologiczne dodatki, mające istotny wpływ na poprawę parametrów produktu oraz na wytwarzaniu pelletu z dotychczas niewykorzystywanego na ten cel surowca. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, proces dozowania dodatków oraz doboru surowca do produkcji jest własnym, autorskim rozwiązaniem Wood Trade, ujętym w zgłoszeniu patentowym.

– W zgłoszeniu patentowym opisano innowacyjny proces produkcji pozwalający na precyzyjne aplikowanie dodatków wzbogacających pellet. Efektem realizacji projektu w ramach opatentowanego rozwiązania, było stworzenie innowacyjnej linii technologicznej ze specjalnym modułem sitowym, dzięki któremu wyselekcjonowany surowiec wzbogacany naturalnymi dodatkami, wpływa znacząco na podwyższenie parametrów technicznych innowacyjnego pelletu – Andrzej Kaszczyński, prezes Zarządu Biomasa Partner Group SA.

Innowacyjny pellet?

W ramach realizacji projektu spółka Wood Trade współpracowała z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, Instytutem Technologii Drewna oraz Instytutem Nafty i Gazu.

– Nasza współpraca z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu dotyczyła m.in. założeń projektowych, a kluczowe dla projektu badania były realizowane w laboratoriach uniwersytetu. Instytut Technologii Drewna wspierał Wood Trade w zakresie badań jakości surowca, a INiG prowadził szeroko zakrojone badania naturalnych, ekologicznych dodatków wzbogacających pellet – Magdalena Rosiak, wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzająca w Biomasa Partner Group SA.

Projekt wraz z badaniami miał doprowadzić do produkcji (m.in. w zakładzie w Bytnicy) pelletu drzewnego, który posiada następujące cechy:

  • niska zawartość popiołu,
  • wysoka wartość opałowa
  • wyższa wytrzymałość mechaniczna

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Umowa na budowę obwodnicy Krosna Odrzańskiego podpisana! Prace potrwają do końca 2027 roku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska