Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasze firmy jadą z misją gospodarczą do Brukseli i Luksemburga

redakcja Gazety Lubuskiej
Zakład produkcyjny firmy Mazel w Nowej Soli
Zakład produkcyjny firmy Mazel w Nowej Soli Google Street View
- Oczekujemy nawiązania nowych kontaktów i zdobycia zleceń - mówi Paweł Chrzanowski z firmy Mazel o misji gospodarczej lubuskich firm

Już w poniedziałek przedstawiciele dziewięciu lubuskich firm wyruszą na misję gospodarczą do Brukseli i Luksemburga.
Wśród nich będzie Paweł Chrzanowski, dyrektor firmy Mazel. Przedsiębiortwo, które działa w Zielonej Górze i Nowej Soli, w branży elektroenergetycznej oraz automatyki przemysłowej, zdobyło już doświadczenie na belgijskim rynku. - Udało nam się wykonać tam kilka projektów, teraz próbujemy rozszerzyć nasze kontakty i zdobyć nowe zlecenia - mówi dyrektor. Kilka lat temu firma uczestniczyła w podobnym wyjeździe do Niemiec. - Wtedy udało nam się dwa kontakty przekuć na w zlecenia - wspomina Chrzanowski.

Po raz pierwszy w misji gospodarczej uczestniczyć będzie FScockpit.eu. To niewielkie zielonogórskie przedsiębiorstwo, zatrudniające zaledwie cztery osoby, zajmuje się konstruowaniem symulatorów lotu. - Budujemy symulatory samolotów rejsowych, takich jak Airbus A320. Nasz sprzęt jest wykorzystywany do szkolenia pilotów na wszystkich kontynentach, oprócz Australii - wyjaśnia Tomasz Majdan, właściciel firmy. - Na misję jedziemy pierwszy raz. Nasza branża jest niszowa i musimy szukać klientów w różnych miejscach - dodaje.
Do wyjazdu szykuje się także Digital Technology Poland DTP z Zielonej Góry. - Działamy przede wszystkim na rynku niemieckim - opowiada wiceprezes Andrzej Szajna. - Zajmujemy się tworzeniem oprogramowania i elektroniki dla przemysłu. Do Brukseli jedziemy, aby sprawdzić, czy nie da się robić podobnych rzeczy dla firm belgijskich.

Projekt misji gospodarczych dla lubuskich przedsiębiorców współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Najbliższy wyjazd, to jeden z siedmiu zaplanowanych na ten rok.

- To naprawdę atrakcyjne kierunki misji gospodarczych, których wybór poprzedziła szczegółowa diagnoza. Te wyjazdy mają pomóc przedsiębiorcom w zdobyciu nowych rynków i nowych kontraktów – zaznacza marszałek Elżbieta Anna Polak.

Kto będzie reprezentował Lubuskie?

1. Advanced Graphene Products z Zielonej Góry - spółka nanotechnologiczna będąca producentem oraz dostawcą wysokiej jakości grafenu wielkopowierzchniowego HSMG® – High Strength Metallurgical Graphene®. HSMG jest produkowany przy użyciu metody metalurgicznej, opracowanej przez zespół naukowców Politechniki Łódzkiej pod kierownictwem prof. Piotra Kuli. Spółka AGP posiada prawa zarówno do patentu dotyczącego metody produkcji jak i prawo własności do znaku towarowego oraz zastrzeżonego na terenie Polski, UE oraz USA.

2. Abacus z Gorzowa - zajmuje się outsourcingiem IT skierowanym do małych i średnich przedsiębiorstw, instalacją wdrażaniem oprogramowania biznesowego (VAR) oraz dystrybucją kwalifikowanych podpisów elektronicznych.

3. Digital Technology Poland DTP z Zielonej Góry - zajmuje się działalnością B+R (badawczo-rozwojową) i innowacjami. Jako firma nowa, założona w 2013 roku, skupiają inżynierów z 20-letnim międzynarodowym doświadczeniem w zaawansowanych wielomilionowych projektach biznesowych. Firma oferuje usługi inżynierskie (software, hardware), pracuje dla rynkowych liderów, odkrywa nowe technologie i upraszcza codzienne życie.

4. FScockpit.eu z Zielonej Góry - firma specjalizuje się w konstrukcji i produkcji symulatorów lotu (modułów kokpitów samolotów do treningów i testów). Jej zespół to grupa młodych ludzi z dużym doświadczeniem, która na bieżąco pogłębia i rozwija swoje umiejętności, w tym we współpracy z pracownikami naukowymi Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wprowadzone przez firmę rozwiązania technologiczne zaowocowały udaną współpracą z producentami branży lotniczej, w tym z firmami Airbus oraz Boeing.

5. Instatec Group z Zielonej Góry - firma powołana w celu wdrażania innowacyjnych technologii środowiskowych w przedsiębiorstwach, samorządach oraz spółkach komunalnych. Spółka bazuje obecnie na właścicielskim potencjale know-how wypracowanym w obszarze technologii odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej jak i zarządzania środowiskowego. Podstawowy zakres działalności dotyczy:
• wdrażania systemów wytwarzania energii opartych na energetyce odnawialnej oraz innowacyjnych systemach teleinformatycznych zarządzania i optymalizacji procesów energetycznych,
• gospodarowania odpadami komunalnymi w szczególności zagospodarowania osadów ściekowych z oczyszczalni ścieków,
• układów poligeneracji w powiązaniu z energetyką odnawialną,
• systemów monitoringu środowiskowego i energetycznego opartych o inteligentne układy pomiarowe realizujące zadania zarządzania energią zgodnie z ISO 50001.

Firma rozpoczęła prace koncepcyjne w zakresie opracowanej inteligentnej farmy fotowoltaicznej wykorzystującej do zarządzania procesem produkcji technologie ICT, ponadto prowadzi prace rozwojowe w celu opracowania i wdrożenia układu spalania osadów pościekowych.

6. Mazel SA w Nowej Soli - od 1987 roku firma działa w branży elektroenergetycznej, będąc pierwotnie zakładem instalatorstwa elektrycznego i zatrudniającym pięciu elektromonterów. Obecnie realizuje kompleksowo usługi z zakresu instalacji elektrycznych, automatyki przemysłowej i energetyki zawodowej oraz kompleksowo prefabrykuje rozdzielnice, zatrudniając ponad 150 osób. Zdobyte przez te wszystkie lata doświadczenia pozwoliły na zbudowanie mocnego zespołu pracowników, podniesienie jakości realizowanych usług oraz na wejście na nowe rynki i obszary działań, w tym m.in.: usługi w zakresie energii odnawialnej. Od wielu lat Spółka Mazel realizuje największe inwestycje w regionie, ponadto współpracuje z renomowanymi firmami i instytucjami w kraju i za granicą w zakresie prac elektroenergetycznych. Za swoje osiągnięcia Spółka Mazel była wielokrotne wyróżniania i nagradzana (np. Gazele Biznesu, Solidny Partner w Biznesie, Medal Europejski).

7. Monster&Devices z Zielonej Góry - firma założona przez Marcina Kowcza, Mateusza Semegena i Marka Jakubowskiego. Najważniejszym i najbardziej „namacalnym” produktem działań firmy jest jednak ich ekran dotykowy, czyli Touch Anywhere. Wykorzystują do tego urządzenie Microsoft Kinect, rzutnik i zwykłego laptopa. – Można stworzyć ekran do 100 cali, do którego podchodzisz i traktujesz jak tablet na ścianie. Działa na każdej powierzchni i jest o wiele tańszy od tablic multimedialnych, które potrafią kosztować nawet 6-7 tysięcy złotych. Do tej pory zaledwie jedna firma na świecie pracuje nad podobnym rozwiązaniem: Ubi Interactive z USA. Marcin Kowcz jest członkiem Google Campus w Warszawie.

8. Prosper Advertising&Publishing Maciej Czerniawski z Gorzowa - firma istnieje od 1999 roku i działa na rynku reklamy, posiada oddziały w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Firma posiada drukarnia wielkoformatową, studio produkcji filmowej filmica.pl (do produkcji złożonych kampanii reklamowych) oraz sieć ekranów multimedialnych digital signage. Dostarcza także serwisy i zautomatyzowane systemy tworzenia stron internetowych oraz nowoczesnych platform e-commerce. Firma została wyróżniona przez kapitułę plebiscytu „Osobowości i Sukcesy Roku 2016” nagrodą „SUPER SUKCES ROKU 2016”.

9. THIS WAY Krzysztof Mikołajczak z Gorzowa - firma zajmuje się usługą kompleksowego wprowadzania firm i ich produktów na dowolny rynek zagraniczny – w tym polskich za granicę i zagranicznych do Polski. W tym celu są prowadzone analizy rynku, działania e-commerce i reklamowe, ponadto pomoc tłumaczeniowa i serwis obsługi językowej.

Misje gospodarcze zaplanowane na ten rok

- Włochy - 5-10 marca
- Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych w Hanowerze, 24-28 kwietnia - zgłoszenia chętnych firm przyjmowane są do 10 lutego
- Skandynawia, Finlandia - II lub IV kwartał 2017 r.
- Camacol - czerwiec 2017 r.
- Chiny i Korea Płd. - listopad 2017 r.
- Astana Expo 2017 - wrzesień.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska