Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasze gminy mają czym się chwalić. Kolejne zgłaszają do naszego konkursu

redakcja Gazety Lubuskiej
redakcja Gazety Lubuskiej
Gmina Zabór przyciąga turystów m.in. winnicami.  Ich właściciele są otwarci na gości, a degustacja lokalnych win to jedna z wielu atrakcji
Gmina Zabór przyciąga turystów m.in. winnicami. Ich właściciele są otwarci na gości, a degustacja lokalnych win to jedna z wielu atrakcji Mariusz Kapała
Uwaga gminy! Możecie się pochwalić swoimi osiągnięciami, zaprosić do siebie inwestorów i turystów, a przy okazji powalczyć o tytuł „Gmina na 6”

Kolejne gminy zgłaszają do naszego konkursu. O tytuł najlepszej gminy chce powalczyć m.in. Lubsko. Wystartuje w dwóch kategoriach: gmina przyjazna inwestorom i gmina przyjazna środowisku.

- Chcemy pokazać, że warto u nas zamieszkać, że dbamy o środowisko i oferujemy atrakcyjne warunki dla firm, które chciałyby u nas stworzyć miejsca pracy - mówi nam Henryk Dybka z urzędu gminy.

Na inwestorów w Lubsku czeka 34 hektarów uzbrojonych terenów, objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej. - Chcemy naszą podstrefę K-SSSE wypromować - podkreśla H. Dybka. - Jest położona w sąsiedztwie drogi krajowej, a ceny ziemi są atrakcyjne.

- Chcemy pochwalić się też dużą inwestycją, o wartości 65 mln zł, którą zakończyliśmy w ubiegłym roku - dodaje nasz rozmówca. - Dzięki niej 5,5 tys. osób z Lubska i okolicznych miejscowości ma doprowadzoną kanalizację.

Tutaj dbają o seniorów

O zwycięstwo w dwóch kategoriach chce powalczyć też gmina Dąbie. - Chcemy pokazać, że wiele robimy dla mieszkańców i środowiska - mówi Wojciech Brodziński z działu promocji w urzędzie gminy.

- W kategorii gmina przyjazna środowisku mamy kilka propozycji i musimy zdecydować, którą zgłosimy. Natomiast w drugiej kategorii - gmina przyjazna mieszkańcom - chcemy pochwalić się naszym Centrum Aktywnego Seniora.
Ośrodek działa od 2014 roku i ma spore osiągnięcia. Z jego oferty systematycznie korzysta 60-70 osób z całej gminy. - Nasi seniorzy mają do wyboru m.in. lektoraty języków obcych, sekcję informatyczną, sportową i turystyczną, zajęcia muzyczno-wokalne - wylicza W. Brodziński. - Organizujemy wycieczki, wyjazdy na basen do Zielonej Góry, a raz w miesiącu tematyczne spotkania. Mieliśmy m.in. prelekcje dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa seniorów oraz lekcję stylu.

- Co ważne wszystkie zajęcia są bezpłatne, a uczestników dowozimy z całej gminy busami - dodaje W. Brodziński.

To tylko przykłady tylko z dwóch gmin. Jesteśmy przekonani, że każda gmina ma się czym chwalić. Dlatego zachęcamy do zgłaszania się do konkursu.

Co trzeba wiedzieć o konkursie

Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 7 kwietnia. Celem tego konkursu jest wyłonienie i wypromowanie gmin województwa lubuskiego, pokazanie ich konkurencyjności i zaangażowania w tworzenie przyjaznych warunków rozwoju i życia mieszkańców, nakładów i promocji w lokalną turystykę, tworzenia warunków dla inwestorów oraz lokalnych inwestycji, wykazanie dbałości o środowisko. Słowem, wszystkiego, co stanowi o tym, że samorządy i samorządowcy są źle lub dobrze oceniani. Laureaci konkursu będą mogli posługiwać się znakiem jakości „Gazety Lubuskiej” – „Gmina na szóstkę”, a także będą mogli wypromować swoją gminę w prasie i internecie. Gminy oceniane będą w czterech kategoriach: gmina przyjazna turystom, gmina przyjazna inwestorom, gmina przyjazna mieszkańcom i gmina przyjazna środowisku. Każda z gmin może startować w dowolnej licznie kategorii.

Nagrodę przyznaje wyłącznie kapituła. A nagroda jest cenna. Zwycięzcy kategorii, zyskają prawo do reklamy w naszych mediach o wartości 15 tys. zł netto.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska