Niespodzianki w drugiej rundzie Pucharu Polski. Ilanka i Syrena za burtą

Paweł Górski
B-klasowy As Pieski sprawił sensację, pokonując Ilankę Rzepin
B-klasowy As Pieski sprawił sensację, pokonując Ilankę Rzepin Kacper Baraniecki
Środa (6 września) stała pod znakiem pucharowych emocji w województwie lubuskim. W ramach drugiej rundy okręgowego Pucharu Polski doszło do kilku ciekawych rozstrzygnięć.

B-klasowiec wyeliminował Ilankę

Do jednej z największych niespodzianek doszło w Pieskach, gdzie miejscowy As pokonał Ilankę Rzepin. Występująca na co dzień w klasie B drużyna już w szóstej minucie objęła prowadzenie nad czwartoligowcem po golu Jakuba Sucheckiego. Na tym piłkarze Asa nie poprzestali i niedługo później na 2:0 podwyższył Piotr Szymkowiak. Ilankę stać było jedynie na bramę kontaktową w 69 minucie autorstwa Luki Noniashviliego.

Rewanżu za finał nie było

W Żaganiu doszło do powtórki ubiegłego finału lubuskiego Pucharu Polski. Miejscowi Czarni podejmowali bowiem Carinę Gubin. Gospodarzom nie udało się wziąć rewanżu za mecz finałowy, choć jeszcze na półmetku spotkania panował bezbramkowy remis. Worek z golami szeroko otworzył się tuż po przerwie. Strzelanie rozpoczął w 47 minucie Przemysław Haraszkiewicz, po czym gubinianie zaczęli regularnie dokładać kolejne trafienia. Skończyło się na wyniku 7:1 na korzyść Cariny, a honorowe trafienie dla Czarnych zdobył Radosław Głowacki.

Syrena poległa w Iłowej

Do niemałej niespodzianki doszło w Iłowej, gdzie miejscowy Piast pokonał Syrenę Zbąszynek. Ekipa z powiatu świebodzińskiego rok temu wyeliminowała Lechię Zielona Góra, a teraz sama padła ofiarą sensacyjnego rozstrzygnięcia. Już do przerwy Piast prowadził 2:0 po dwóch golach Michała Rozmusa, a po zmianie stron ekipa z klasy okręgowej powiększyła rozmiary zwycięstwa. Gole Piotra Słomińskiego, Mikołaja Grabowskiego oraz ponownie Michała Rozmusa prawiły, że Piast zakończył spotkanie z pięcioma bramkami na koncie. Dla Syreny jedynego gola zdobył Łukasz Maćkowiak.

Udany rewanż za ligową porażkę

Tydzień przed pucharowymi zmaganiami Pogoń Skwierzyna i Meprozet Stare Kurowo spotkały się w ramach piątej kolejki IV ligi. Wówczas na boisku w Skwierzynie górą byli gospodarze, którzy wygrali 3:1. W Pucharze te dwa zespoły ponownie się ze sobą zmierzyły.

Tym razem zwycięstwo padło łupem Meprozetu, który do przerwy prowadził 1:0 po bramce Oleksandra Moskalyka z 43 minuty. W drugiej odsłonie dwukrotnie ze strony gości wyrównywał Błażej Banaszak, jednak i tak triumf pozostał w Starym Kurowie. Wynik na 3:2 ustalił w doliczonym czasie gry Aleksander Rajnos.

Beniaminek IV ligi przegrał w Murzynowie

Pucharową przygodę na drugiej rundzie zakończył również jeden z beniaminków IV ligi, Stal Sulęcin. Zespół ten uległ grającym w okręgówce Budowlanym Murzynowo. Przez pół spotkania Stal grała w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Damiana Siudaka w 45 minucie. Gospodarze skorzystali z tej okazji i pokonali wyżej notowanego rywala aż 6:0.

Dwucyfrowe wyniki Stali i Warty II

Dwie drużyny zanotowały w minionej rundzie Pucharu Polski dwucyfrowe zdobycze bramkowe. Stal Felgenhauer Jasień rozgromiła B-klasowego Bizona Wilkowo aż 16:0, a AstroEnergy Warta II Gorzów rozprawiła się z GKP Kłodawa wynikiem 11:0.

Wyniki drugiej rundy okręgowego Pucharu Polski

Grupa południowa:

• Korona Kożuchów – Lechia Zielona Góra 0:4 (bramki: Rzeźnik 2, Kołodenny, Sylwestrzak)
  • Pogoń Wschowa – Lechia II Zielona Góra 0:3 (Duczmal, Juncewicz, Papież)
  • Bizon Wilkowo – Stal Felgenhauer Jasień 0:16 (Bakhruman 4, Czajkowski 4, Jasiak 2, Arkuszewski, Szwed, Zioła, Cipior, Małecki, Volk)
  • Cargovia Kargowa – Błękitni Ołobok 3:1 (Reiner, Lustig, Naskręt – Miłek)
  • Czarni Żagań – Carina Gubin 1:7 (Głowacki – Sakai 2, Haraszkiewicz, Łoboda, Nazar, Szela, Więcek)
  • Iskra Małomice – Victoria Waluś-Trans Szczaniec 0:5 (Darabasz 3, Szeremeta 2)
  • Piast Iłowa – ZAP Syrena Zbąszynek 5:1 (Rozmus 3, Grabowski, Słomiński – Maćkowiak)
  • Spartak Budachów – Pogoń Świebodzin 1:7 (Cherevko – Kamiński 2, Pawlak 2, Lisowski, Śliwiński, Bulava)
  • Dozamet II Connector Nowa Sól – Dąb Sława-Przybyszów 0:3 (Wojtaszek 3)
  • Zorza Ochla – Odra Nietków 1:4 (Bargieł – Kaczorowski 3, Mućka)

Grupa północna:

• GKP Kłodawa – AstroEnergy Warta II Gorzów 0:11 (Chepevoi 3, Ratajczyk 2, Gajda, Jachno, Marchel, Maślanka, Rybicki, Ufir)
  • Toroma Torzym – Spójnia Ośno Lubuskie 1:7 (Satanowski – Paradowski 3, Torbiczuk 2, Sauchyk, Wechman samobójcza)
  • Meprozet Stare Kurowo – Pogoń Skwierzyna 3:2 (Moskalyk, Hirano, Rajnos – Banaszak 2)
  • Zieloni Lubiechnia Wielka – Celuloza Kostrzyn nad Odrą 0:3 (Lencewicz, Sowiński, Żytyński)
  • Budowlani Murzynowo – Stal Sulęcin 6:0 (Minge 2, Sprohs 2, Oliveira, Osadnik)
  • Stilon II Gorzów – Osiedle Sady Polonia Słubice 2:3 (Siwozad, Józwa – P. Begier 2, Ossowski)
  • Ilanka II Rzepin – Czarni Browar Witnica 1:2 (Stefanowicz – Kyianets, Nowakowski)
  • As Pieski – Ilanka Rzepin 2:1 (Suchecki, Szymkowiak – Noniashvili)
  • Radowiak Drezdenko – Lubuszanin Drezdenko 0:2 (Zakrzewski, Budnik)