Niezbyt dobre spotkania [DUŻO ZDJĘĆ]

Wiesław Zdanowicz
Piłka nożna. Nasi grają jak spętani. Dlaczego?

Dziwna to była kolejka. Faworyci przegrywali w zawstydzającym stylu swoje mecze z beniaminkami, bądź tradycyjnie niżej notowanymi rywalami.

Wszystkich przebili piłkarze IV-ligowej Formacji Port 2000 Mostki, którzy gościli, teoretycznie słabszą o dwa ligowe dystanse, jedenastkę z Przylepu.

W pierwszej połowie spotkania w Mostkach dominowali gospodarze, którzy co rusz groźnie atakowali bramkę Bitnera. Uderzenia Uche Obi’ego, czy Dominika Szepielewicza (przyszedł do Formacji z Szombierek) przelatywały nad poprzeczką lub obok słupka.

Po celnym trafieniu z rzutu rożnego przed przerwą, w drugiej połowie goście uwierzyli w wygraną i pewniej atakowali bramkę Merdy, co dało im nieoczekiwane zwycięstwo 0:4.

IV liga Lubuska 6. Kolejka - Sobota
Lubuszanin Drezdenko - Santos Świebodzin 7:3, Ilanka Rzepin - Sprotavia Szprotawa 2:0, Spójnia Ośno Lubuskie - Dąb Przybyszów 0:1, Formacja Port 2000 Mostki - TS Przylep 0:4, Budowlani Lubsko - Syrena Zbąszynek 0:5, Piast Karnin (Gorzów Wielkopolski) - KS Stilon Gorzów Wielkopolski 0:1, Czarni Witnica - Odra Bytom Odrzański 2:1, Odra Górzyca - Meprozet St. Kurowo 2:6, Arka N. Sól - Korona Kożuchów 3:1

Klasa okręgowa4. kolejka - weekend
Piast Czerwieńsk - GKS Siedlisko 4:0, Carina Gubin - Amator Bobrowniki 1:1, Korona Wschowa - KP Piast Iłowa 0:1, Odra Nietków - Zjednoczeni Lubrza 8:2, Promień Żary - Unia Kunice 2:1, Zryw Rzeczyca - Tęcza Krosno 1:2, Mewa Cigacice - Zorza Ochla 2:1, Błękitni Ołobok - Czarni Żagań 2:1

Klasa A - Grupa I Zielona Góra 3. kolejka - niedziela
Błyskawica Lubinicko - Zenit Ługów 1:1, Iskra Łagów - Sokół Rozłogi 5:3, Lech Sulechów - Sokół Dąbrówka Wlkp. 2:1, Medyk Cibórz - Sparta Nietkowice 3:2, Bizon Wilkowo - Spartak Budachów 1:5, Błękitni Toporów - Klon Babimost 1:1, Zorza Mostki - Schnug Chociule 2:0

Klasa B Świebodzin 3. kolejka - Weekend
Obra Trzciel - Lubusze Rusinów 4:4, Medyk II Cibórz - Meteor Jordanowo 3:4, Odra Glińsk - KP Radoszyn 0:3, Radość Staropole - Delta Smardzewo 7:4, ZAP II/Olimp Kręcko - Brunatni Sieniawa 2:5, Victoria Szczaniec - Zenit Myszęcin 0:0, Rakovia Raków - Chrobry Brójce 2:0

Lubuska liga oldbojów2. kolejka - weekend
Liwno Zabór - Stow. Drzonków 1:10, Korona Kożuchów - Pogoń - LECH Świebodzin 4:3, Mewa Cigacice - Koncept Zielona Góra 2:5, Lubuszanie Zielona Góra - KP Zielona Góra 5:1

I liga wojewódzka A1 Junior2. kolejka - Weekend
Dąb Przybyszów - KS Falubaz Zielona Góra 1:4, Tęcza Krosno Odrzańskie - Piast Iłowa 4:0, Formacja Port 2000 - Santos Świebodzin 0:0, Odra Bytom Odrz. - TS Przylep 5:1, Sprotavia Szprotawa - Korona Kożuchów 0:6, ZAP Junior Zbąszynek - Budowlani Lubsko2:2