Nowa Sól. Straż miejska zmienia zasady swojej pracy. Strażnicy będą kontrolować przypadki łamania przepisów związanych epidemią koronawirusa

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Od 4 kwietnia do odwołania, funkcjonariusze SM w Nowej Soli będą pełnić służbę przez 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 22:00, a w soboty,  niedziele i święta, w godz. 12.00-20.00.
Od 4 kwietnia do odwołania, funkcjonariusze SM w Nowej Soli będą pełnić służbę przez 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 22:00, a w soboty, niedziele i święta, w godz. 12.00-20.00. Arch. Gazety Lubuskiej
Udostępnij:
- Bronimy się, ale to walka o wysoką stawkę – o zdrowie i życie. Wygrajmy ją razem - apeluje do mieszkańców prezydent Jacek Milewski i wprowadza od dzisiaj, 1 kwietnia zmiany w funkcjonowaniu straży miejskiej.

- W związku z ogłoszeniem epidemii w Polsce nowosolska Straż Miejska w pierwszej kolejności realizuje powierzone zadania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa – mają one nadany priorytet i są realizowane z pełnym zaangażowaniem posiadanych sił i środków - czytamy w oficjalnym komunikacie urzędu miejskiego w Nowej Soli.

Zmiany w funkcjonowaniu Straży Miejskiej w Nowej Soli spowodowane koronawirusem

- Walka z epidemią koronawirusa wkracza w kolejną fazę. W związku z koniecznością zwiększenia kontroli nad przemieszczaniem się i gromadzeniem naszych mieszkańców 1 kwietnia 2020 roku wprowadzamy nowe zasady funkcjonowania Straży Miejskiej - poinformował prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.

Czytaj też: To nie czas na biesiadę przy ognisku!- policjanci reagują na nieodpowiedzialne zachowanie młodych ludzi w Mirocinie Górnym

Co się zmienia?

  1. Od 4 kwietnia do odwołania, funkcjonariusze będą pełnić służbę przez 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 22:00, a w soboty, niedziele i święta, w godz. 12.00-20.00.
  2. Patrole rozdysponowane są w godz. 7.00-15.00, 10.00-18.00, 14.00-22.00.
  3. Działania strażników w głównej mierze skierowane są na informowanie nowosolan o zagrożeniach spowodowanych przez epidemię Covid-19. Informacje będą przekazywane także przez megafony umieszczone na pojazdach służbowych SM.
  4. Kolejnym z zadań jest zwracanie szczególnej uwagi na osoby naruszające przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
  5. Od 2 kwietnia w ramach wspólnych działań, Policja i Straż Miejska będą pełnić wspólne patrole w mieście.

Obowiązujące w kraju przepisy bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

  • Od środy, 1 kwietnia obowiązuje zakaz wychodzenia na ulicę nieletnich bez opieki dorosłego.
  • Ograniczenie dotyczy: przebywania osób do 18 roku życia poza domem bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy i tylko w określonych przypadkach: dojazdu do i z pracy, wolontariatu na rzecz walki z COVID-19, czy też załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.
  • Od 1 kwietnia obowiązuje także zakaz przebywania na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy parków, placów zabaw, zieleńców i promenad. Strażnicy będą karać mandatami osoby naruszające ten zakaz. Jego wysokość to 500 zł.

ZOBACZ TEŻ:
Kontrole w Zielonej Górze. Walka z koronawirusem trwa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie