Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa Sól. Straż miejska zmienia zasady swojej pracy. Strażnicy będą kontrolować przypadki łamania przepisów związanych epidemią koronawirusa

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Od 4 kwietnia do odwołania, funkcjonariusze SM w Nowej Soli będą pełnić służbę przez 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 22:00, a w soboty,  niedziele i święta, w godz. 12.00-20.00.
Od 4 kwietnia do odwołania, funkcjonariusze SM w Nowej Soli będą pełnić służbę przez 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 22:00, a w soboty, niedziele i święta, w godz. 12.00-20.00. Arch. Gazety Lubuskiej
- Bronimy się, ale to walka o wysoką stawkę – o zdrowie i życie. Wygrajmy ją razem - apeluje do mieszkańców prezydent Jacek Milewski i wprowadza od dzisiaj, 1 kwietnia zmiany w funkcjonowaniu straży miejskiej.

- W związku z ogłoszeniem epidemii w Polsce nowosolska Straż Miejska w pierwszej kolejności realizuje powierzone zadania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa – mają one nadany priorytet i są realizowane z pełnym zaangażowaniem posiadanych sił i środków - czytamy w oficjalnym komunikacie urzędu miejskiego w Nowej Soli.

Zmiany w funkcjonowaniu Straży Miejskiej w Nowej Soli spowodowane koronawirusem

- Walka z epidemią koronawirusa wkracza w kolejną fazę. W związku z koniecznością zwiększenia kontroli nad przemieszczaniem się i gromadzeniem naszych mieszkańców 1 kwietnia 2020 roku wprowadzamy nowe zasady funkcjonowania Straży Miejskiej - poinformował prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.

Czytaj też: To nie czas na biesiadę przy ognisku!- policjanci reagują na nieodpowiedzialne zachowanie młodych ludzi w Mirocinie Górnym

Co się zmienia?

  1. Od 4 kwietnia do odwołania, funkcjonariusze będą pełnić służbę przez 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 22:00, a w soboty, niedziele i święta, w godz. 12.00-20.00.
  2. Patrole rozdysponowane są w godz. 7.00-15.00, 10.00-18.00, 14.00-22.00.
  3. Działania strażników w głównej mierze skierowane są na informowanie nowosolan o zagrożeniach spowodowanych przez epidemię Covid-19. Informacje będą przekazywane także przez megafony umieszczone na pojazdach służbowych SM.
  4. Kolejnym z zadań jest zwracanie szczególnej uwagi na osoby naruszające przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
  5. Od 2 kwietnia w ramach wspólnych działań, Policja i Straż Miejska będą pełnić wspólne patrole w mieście.

Obowiązujące w kraju przepisy bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

  • Od środy, 1 kwietnia obowiązuje zakaz wychodzenia na ulicę nieletnich bez opieki dorosłego.
  • Ograniczenie dotyczy: przebywania osób do 18 roku życia poza domem bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy i tylko w określonych przypadkach: dojazdu do i z pracy, wolontariatu na rzecz walki z COVID-19, czy też załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.
  • Od 1 kwietnia obowiązuje także zakaz przebywania na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy parków, placów zabaw, zieleńców i promenad. Strażnicy będą karać mandatami osoby naruszające ten zakaz. Jego wysokość to 500 zł.

ZOBACZ TEŻ:
Kontrole w Zielonej Górze. Walka z koronawirusem trwa

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska