Polonia Słubice niespodziewanie tylko zremisowała w Żarach
Polonia Słubice niespodziewanie tylko zremisowała w Żarach Facebook/KS Promień Żary
Od niezwykle ciekawych rozstrzygnięć rozpoczęła się wiosna w lubuskiej IV lidze. W drugiej kolejce wiosny kilku faworytów ponownie straciło punkty, na czym skorzystał Lubuszanin Drezdenko, który objął fotel lidera.

Drugi remis Ilanki

Mistrz jesieni nie może zaliczyć startu wiosny do udanych. W pierwszej kolejce Ilanka Rzepin bezbramkowo zremisowała z Odrą Nietków, a w drugiej również zgubiła punkty – tym razem w Kożuchowie. Co prawda piłkarze trenera Dawida Chanasa lepiej weszli w mecz, bo objęli prowadzenie w 13 minucie po golu Mikołaja Sausia, ale gospodarzom udało się wyrównać w końcowej fazie meczu. W ostatnim kwadransie gry dokonał tego Dawid Cieśla.

Gol Polonii w ostatniej minucie

Potknięcie zanotowała także trzecia w tabeli Osiedle Sady Polonia Słubice, która na wyjeździe zremisowała z Promieniem Żary 2:2. Wynik mógł być dla słubiczan jeszcze gorszy, bo po pierwszej połowie miejscowi prowadzili 2:1 po golach Bartłomieja Pruchniaka i Macieja Adamiaka, a bramkę dla gości zdobył wówczas Przemysław Begier. Rezultat ten utrzymywał się niemal do końcowego gwizdka, aż w siódmej minucie doliczonego czasu gry na 2:2 strzelił Dawid Żurawski.

Lubuszanin na fotelu lidera

Potknięcia rywali z czołówki tabeli wykorzystał drugi dotąd Lubuszanin Drezdenko, który wygrał w Skwierzynie. Nie było to jednak łatwe spotkanie, gdyż w pierwszej połowie miejscowa Pogoń dwukrotnie obejmowała prowadzenie po golach Remigiusza Brzytwy. Ze strony gości szybko wyrównywali jednak Wojciech Kurlapski i Marcin Celejewski. Mecz na korzyść Lubuszanina rozstrzygnął w 77 minucie Shunto Sawabe, który ustalił końcowy wynik na 3:2.

Meprozet zwycięski w Jasieniu

Do niespodzianki doszło na stadionie Stali Felgenhauer Jasień, gdzie miejscowy zespół uległ znajdującemu się tuż nad strefą spadkową Meprozetowi Stare Kurowo 0:2. Obydwa gole ekipa z północy województwa zdobyła już w pierwszej połowie – najpierw w 14 minucie wynik otworzył Maciej Sanocki, a niespełna 20 minut później podwyższył Mateusz Gorgiel. Dzięki temu Meprozet utrzymał miejsce nad „kreską”.

Ważna wygrana Stali

Drużynę ze Starego Kurowa goni jednak Stal Sulęcin, która odniosła cenny triumf nad ostatnią w tabeli Spójnią Ośno Lubuskie. Co prawda już w trzeciej minucie zespół z powiatu słubickiego objął prowadzenie po golu Adriana Paradowskiego, lecz jeszcze przed upływem pół godziny gry dwa gole dla miejscowych zapisał na swoim koncie Rafał Kotwica. Na początku drugiej połowy dopełnił on hattricka, a chwilę potem Spójnię dobił Michał Sobczak. Goście zdobyli jeszcze drugiego gola, którego autorem został Dominik Płucienniczak, ale Stal zachowała korzystny rezultat i wygrała 4:2.

Konsekwentni zielonogórzanie

Po raz drugi ten wiosny w stosunku 2:0 zwyciężyła Lechia II Zielona Góra. Rezerwy trzecioligowca pokonały u siebie Czarnych Żagań, którzy już od 21 minuty musieli grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Rafała Cyrany. W drugiej odsłonie młodzi zielonogórzanie dopięli swego i dzięki trafieniom Michała Olkiewicza i Dawida Sowińskiego zainkasowali kolejne trzy punkty.

Skromna wygrana Syreny

Zwycięstwo 1:0 odniosła Syrena Zbąszynek, która w niedzielę grała z Odrą Nietków. Jedynego gola spotkania zdobył w 52 minucie Paweł Dulat. Pierwotnie pojedynek miał się odbyć w sobotę, jednak został przełożony z powodu zaplanowanego na ten dzień pogrzebu kierownika zespołu ze Zbąszynka, Tomasza Krajewskiego, który kilka dni wcześniej zmarł w wieku 64 lat. Jak piszą w mediach społecznościowych kibice Syreny, zwycięstwo w Nietkowie dedykują pamięci kierownika.

Wyniki 19. kolejki IV ligi:

• Korona Kożuchów – Ilanka Rzepin 1:1 (bramki: Cieśla – Sauś)
  • Promień Żary – Osiedle Sady Polonia Słubice 2:2 (Pruchniak, Adamiak – P. Begier, Żurawski)
  • Stal Sulęcin – Spójnia Ośno Lubuskie 4:2 (Kotwica 3, Sobczak – Paradowski, Płucienniczak)
  • Pogoń Skwierzyna – Lubuszanin Drezdenko 2:3 (Brzytwa 2 – Kurlapski, Celejewski, Sawabe)
  • Pogoń Świebodzin – Dąb Sława-Przybyszów 2:0 (Kalinowski 2)
  • AstroEnergy Warta II Gorzów – Z.U. Zachód Sprotavia Szprotawa 2:1 (Borek, Chepovoi – Zawojek)
  • Odra Nietków – ZAP Syrena Zbąszynek 0:1 (Dulat)
  • Lechia II Zielona Góra – Czarni Żagań 2:0 (Olkiewicz, Sowiński)
  • Stal Felgenhauer Jasień – Meprozet Stare Kurowo 0:2 (Sanocki, Gorgiel)