Rezerwy Górnika Zabrze górą w Bytomiu Odrzańskim

Paweł Górski
Rezerwy Górnika Zabrze okazały się lepsze od Odry Bytom Odrzański
Rezerwy Górnika Zabrze okazały się lepsze od Odry Bytom Odrzański Paweł Górski
Piłkarze Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański nie poszli za ciosem po derbowej wygranej z Wartą Gorzów. W sobotę 16 marca ulegli u siebie Górnikowi II Zabrze 0:1.

Licznie zgromadzeni na bytomskim stadionie kibice obejrzeli tylko jednego gola, i to w dodatku autorstwa drużyny przyjezdnej. W 16 minucie Mateusz Kulig zbiegł z lewego skrzydła w pole karne Odry wzdłuż końcowej linii boiska. Został tam zahaczony przez jednego z bytomian, po czym arbiter wskazał na jedenasty metr. Faulowany zawodnik Górnika pewnie wykorzystał rzut karny i, jak się później okazało, zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

W dalszej części spotkania zarówno gospodarze, jak i goście mieli kilka okazji, by umieścić piłkę w siatce. Konkretniejsze sytuacje budowali zabrzanie, choć Odra również potrafiła postraszyć rywala. Było tak chociażby w 60 minucie, kiedy Kamil Walków oddał mocny, ale minimalnie nietrafiony strzał. Z kolei pół godziny później piłkę idealnie na bramkę gości posłał Aron Kusiak, ale fantastyczną paradą popisał się golkiper Górnika, Alessio Valion.

Porażka oznacza, że podopieczni trenera Macieja Góreckiego spadli na 14. lokatę w tabeli III ligi. Wyprzedziły ich zespoły Solar Home Stilonu Gorzów oraz Unii Turza Śląska.

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Górnik II Zabrze 0:1 (0:1)

• Bramka: Kulig (16 z rzutu karnego).
  • Odra: Szafer – Wawrzyniak, Gajda, Grzymisławski (od 46 min Siudak), Skiba, Stachurski (od 77 min Kusiak), Żukowski, Łoboda (od 64 min K. Koppenhagen), Urbański (od 56 min Walków), Skałecki, Jóźwiak (od 56 min Draczyński).
  • Górnik II: Valion – Świerkot, Ogórek, Surowiec, Gandziarowski, Kulig (od 84 min Niedźwiedzki), Oleksiewicz (od 75 min Włodarczyk), Tobolik, Wodecki (od 84 min Trubnikov), Michalski, Rogula (od 64 min Kosiba).
  • Żółte kartki: Stachurski, Skiba, Draczyński – Ogórek, Surowiec, Gandziarowski.