Od 1 czerwca z rozkładu zniknie 30 pociągów (zobacz listę)

(wak)
Lista likwidowanych połšczeń
Lista likwidowanych połšczeń
Udostępnij:
Opublikowano wstępną listę połączeń, które zostaną zlikwidowane. Znajduje się na niej 43 pociągów. Niektóre z nich jednak pozostaną.

Pismo ,,Rynek Kolejowy" dotarło do listy pociągów PKP Intercity, z której zostaną wybrane połączenia przeznaczone do likwidacji lub, których trasy mają zostać skrócone, w związku z żądaniem ograniczenia pracy eksploatacyjnej przez PKP Polskie Linie Kolejowe. PKP Intercity podobnie jak Przewozy Regionalne są winne PLK prawie 200 mln zł. O takiej sumie mówią PLK, natomiast Intercity zaprzecza, by dług był aż tak duży.

Poproszony o komentarz rzecznik prasowy PKP Intercity Paweł Ney powiedział nam:
- Nie jest to ostateczna liczba pociągów, które mają być zawieszone. Jest to jedynie wykaz pociągów o najmniejszej rentowności. Spośród nich w konsultacji z Ministerstwem Infrastruktury zostaną wybrane te połączenia, które będą odwołane lub skrócona, będzie ich nie więcej niż 30. Pociągi te przestaną jeździć od 1 czerwca, a ostateczną listę opublikujemy po 20 maja. Paweł Ney dodał też: - Zrobimy wszystko, by nie było białych plam na mapie Polski. To oznacza, że mając na względzie potrzeby społeczne, nie znikną z rozkładu te pociągi, które są jedynymi lub jednymi z niewielu połączeń między danymi miastami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 21

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 15.05.2010 o 14:56, szalony0511 napisał:

Nie wszystkich stać.


ciebie pewnie stac
G
Gość
W dniu 15.05.2010 o 14:59, szalony0511 napisał:

Kto podjął decyzję.


sprawdz se sam i wypierz skarpety
s
szalony0511
W dniu 15.05.2010 o 07:36, kolejarz napisał:

Dlaczego ci wszyscy, którzy rozwalili PKP nie siedzą jeszcze w więzieniach? To był sabotaż na ogromną skalę!



Kto podjął decyzję.
s
szalony0511
W dniu 15.05.2010 o 14:44, toedi53 napisał:

PiS i PO obiecywały,że tylko autostrady w Polsce będą,o PKP-e zapomnieli!!!!!!



Nawet z autostrad zrezygnowali na rzecz dróg szybkiego ruchu-np:S-3.
s
szalony0511
W dniu 14.05.2010 o 17:42, toedi53 napisał:

Przerzućta się na czterokołówki!!!!!!!!



Nie wszystkich stać.
p
pasażer
Przed wojną na trasie Berlin-Wrocław niemieckie pociągi jechały z prędkością 150km/h, a średnia prędkość na tej trasie wynosiła 120km/h. Jesteśmy więc do tyłu w stosunku do tego co było ponad 70 lat temu. Żadne pieniądze wpompowane w kolej, tego nie zmienią. Potrzeba radykalnych reform. Podobno do każdego pasażera trzeba dopłacać, więc wychodzi na to, że im mniej ludzi jeżdzi koleją, tym zysk PKP jest większy. Nie chcąc przyczyniać się do kolejnych strat na kolei, wolę podróżować samochodem.Prawie zwaliło mnie z nóg, gdy dowiedziałem się, że na kolei istnieją dziesiątki spółek. Mam więc propozycję utworzenia następnych spółek(10 mniej lub 10 więcej nie robi różnicy): "Wagony czyste", "Wagony brudne", "Szyny lewe", "Szyny prawe", "Podkłady betonowe", "Podkłady drewniane", "Konduktor wesoły", "Konduktor smutny", "Przejazdy na gapę", "Poczekalnie czyste", Poczekalnie brudne", itd.
s
szalony0511
W dniu 14.05.2010 o 17:15, gonia napisał:

Ten plik pdf niewyrażny bardzo. Nie można wyraźniej,albo w art. napisać które pociągi z Lubuskiego wypadają?



Poniekąd prawda.
t
toedi53
W dniu 15.05.2010 o 07:36, kolejarz napisał:

Dlaczego ci wszyscy, którzy rozwalili PKP nie siedzą jeszcze w więzieniach? To był sabotaż na ogromną skalę!


PiS i PO obiecywały,że tylko autostrady w Polsce będą,o PKP-e zapomnieli!!!!!!
s
szalony0511
W dniu 15.05.2010 o 00:13, Gość napisał:

a Zielonej Góry do Wrocławia ciągle jedzie się prawie 4 godziny !!!!wstyd panie Jabłoński !



To jaka to prędkość-śmiechu warte.
s
szalony0511
W dniu 14.05.2010 o 16:03, Gość napisał:

w 2010r. PKP dostało dotację z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 2 miliardy 950 milionów złotych, od samorządów 668 milionów to po co mają kursować pociągi przecież za darmo otrzymują kasę? ...za co?



Wytlumacz to dlaczego teraz są już ograniczenia?
k
kolejarz
Dlaczego ci wszyscy, którzy rozwalili PKP nie siedzą jeszcze w więzieniach? To był sabotaż na ogromną skalę!
G
Gość
a Zielonej Góry do Wrocławia ciągle jedzie się prawie 4 godziny !!!!

wstyd panie Jabłoński !
G
Gość
PKP wygląda nowocześnie jak wypowiadają się prezes Wach mianowany przez PiS i inni prezesi spółek, a jest ich dużo - podstawowych łącznie 11, również jak wypowiadają się ich papugi czyli rzecznicy, a rzeczywistość jest zupełnie inna! Myślę, że takie działania dołujące są celowe by zbankrutowała i przejęły PKP DB!
k
kamilekfg
W dniu 14.05.2010 o 20:20, kamilekfg napisał:

spal sie na stosie durniu w calym kraju bieda wejdziemy do euro beda ludzie zarabiac po 250 e a ty tu kuzwa z czyms takim baranie bez szkoly wyjezdzasz


powinni pozwolic zbankrutowac pkp dalo by to mozliwosc rozwoju innym firma
G
Gość
pozwólmy wejść na rynek DB i po problemie
Przejdź na stronę główną Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie