Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Ogórkiem" dookoła świata. Studenci gotowi na przygodę życia! (zdjęcia)

(kali)
O wyprawie dookoła świata starym busem, która z Zielonej Góry wyruszy 29 maja, mówią  studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego: Mariusz Malinowski, Maciej Pełczyński, Wojciech Góralski i Łukasz Kot. Planują, by 100 tys. km pokonać w 1,5 roku. Nie wszystko jednak da się przewidzieć, więc czy to będzie 18 miesięcy, czy więcej - czas pokaże. Wystartują z Zielonej Góry w piątek, 29 maja, przez kraje Unii Europejskiej do Turcji. Dalej wjadą do Rosji i następnie przez Mongolię dotrą do Władywostoku. Rozwój państwa islamskiego pokrzyżował im plany. Rozpoczęły się też walki na granicy Birmy z Indiami. Nie można ryzykować i przejeżdżać przez te miejsca.We Władywostoku pożegnają się na pewien czas z busem. On popłynie do USA, a studenci ruszą wszystkimi rodzajami transportu - stopem, autobusami, pociągami, czymkolwiek się da - na południe Azji. Dopiero później udadzą się do Stanów Zjednoczonych, tam wymienią dwóch członków ekipy i ruszą w podróż dookoła Ameryki Północnej z finałem na Alasce. Ostatnim etapem podróży będzie Ameryka Południowa.I właśnie ten ostatni etap, nie tylko ze względu na to, że będą myśleć już o powrocie do domu - a to zawsze powoduje zmniejszenie koncentracji - będzie chyba najbardziej niebezpieczny. Także ze względu na to, że właśnie stamtąd otrzymują sprzeczne informacje, np. z Kolumbii. Słyszą, że jest bezpiecznie, a za chwilę, że z 14 tzw. województw bezpieczne są dwa.Jak przygotowany jest stary bus do podróży? Został naprawiony, mechanicznie wzmocniony - wymieniony jest silnik, zregenerowana została skrzynia biegów, układ kierowniczy, hamulce. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Będzie też wymienione wnętrze, by komfortowo się nim podróżowało. Brakuje tylko klimatyzacji, ale za to będzie zamontowana szybę boczna. To jakby klima…Ekipa liczy w sumie 13 osób, w tym ośmiu podróżników i pięciu koordynatorów, którzy zostaną w Polsce i będą śledzić podróż. Lokalizator GPS co trzy minuty będzie wysyłał informacje, gdzie są. Na bieżąco będą pisać bloga, kontaktować się przez internet, telefon. Pozostaje życzyć szerokiej drogi!
O wyprawie dookoła świata starym busem, która z Zielonej Góry wyruszy 29 maja, mówią studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego: Mariusz Malinowski, Maciej Pełczyński, Wojciech Góralski i Łukasz Kot. Planują, by 100 tys. km pokonać w 1,5 roku. Nie wszystko jednak da się przewidzieć, więc czy to będzie 18 miesięcy, czy więcej - czas pokaże. Wystartują z Zielonej Góry w piątek, 29 maja, przez kraje Unii Europejskiej do Turcji. Dalej wjadą do Rosji i następnie przez Mongolię dotrą do Władywostoku. Rozwój państwa islamskiego pokrzyżował im plany. Rozpoczęły się też walki na granicy Birmy z Indiami. Nie można ryzykować i przejeżdżać przez te miejsca.We Władywostoku pożegnają się na pewien czas z busem. On popłynie do USA, a studenci ruszą wszystkimi rodzajami transportu - stopem, autobusami, pociągami, czymkolwiek się da - na południe Azji. Dopiero później udadzą się do Stanów Zjednoczonych, tam wymienią dwóch członków ekipy i ruszą w podróż dookoła Ameryki Północnej z finałem na Alasce. Ostatnim etapem podróży będzie Ameryka Południowa.I właśnie ten ostatni etap, nie tylko ze względu na to, że będą myśleć już o powrocie do domu - a to zawsze powoduje zmniejszenie koncentracji - będzie chyba najbardziej niebezpieczny. Także ze względu na to, że właśnie stamtąd otrzymują sprzeczne informacje, np. z Kolumbii. Słyszą, że jest bezpiecznie, a za chwilę, że z 14 tzw. województw bezpieczne są dwa.Jak przygotowany jest stary bus do podróży? Został naprawiony, mechanicznie wzmocniony - wymieniony jest silnik, zregenerowana została skrzynia biegów, układ kierowniczy, hamulce. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Będzie też wymienione wnętrze, by komfortowo się nim podróżowało. Brakuje tylko klimatyzacji, ale za to będzie zamontowana szybę boczna. To jakby klima…Ekipa liczy w sumie 13 osób, w tym ośmiu podróżników i pięciu koordynatorów, którzy zostaną w Polsce i będą śledzić podróż. Lokalizator GPS co trzy minuty będzie wysyłał informacje, gdzie są. Na bieżąco będą pisać bloga, kontaktować się przez internet, telefon. Pozostaje życzyć szerokiej drogi! Leszek Kalinowski
O wyprawie dookoła świata starym busem, która z Zielonej Góry wyruszy 29 maja, mówią studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego: Mariusz Malinowski, Maciej Pełczyński, Wojciech Góralski i Łukasz Kot. Planują, by 100 tys. km pokonać w 1,5 roku. Nie wszystko jednak da się przewidzieć, więc czy to będzie 18 miesięcy, czy więcej - czas pokaże. Wystartują z Zielonej Góry w piątek, 29 maja, przez kraje Unii Europejskiej do Turcji. Dalej wjadą do Rosji i następnie przez Mongolię dotrą do Władywostoku. Rozwój państwa islamskiego pokrzyżował im plany. Rozpoczęły się też walki na granicy Birmy z Indiami. Nie można ryzykować i przejeżdżać przez te miejsca. We Władywostoku pożegnają się na pewien czas z busem. On popłynie do USA, a studenci ruszą wszystkimi rodzajami transportu - stopem, autobusami, pociągami, czymkolwiek się da - na południe Azji. Dopiero później udadzą się do Stanów Zjednoczonych, tam wymienią dwóch członków ekipy i ruszą w podróż dookoła Ameryki Północnej z finałem na Alasce. Ostatnim etapem podróży będzie Ameryka Południowa. I właśnie ten ostatni etap, nie tylko ze względu na to, że będą myśleć już o powrocie do domu - a to zawsze powoduje zmniejszenie koncentracji - będzie chyba najbardziej niebezpieczny. Także ze względu na to, że właśnie stamtąd otrzymują sprzeczne informacje, np. z Kolumbii. Słyszą, że jest bezpiecznie, a za chwilę, że z 14 tzw. województw bezpieczne są dwa. Jak przygotowany jest stary bus do podróży? Został naprawiony, mechanicznie wzmocniony - wymieniony jest silnik, zregenerowana została skrzynia biegów, układ kierowniczy, hamulce. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Będzie też wymienione wnętrze, by komfortowo się nim podróżowało. Brakuje tylko klimatyzacji, ale za to będzie zamontowana szybę boczna. To jakby klima… Ekipa liczy w sumie 13 osób, w tym ośmiu podróżników i pięciu koordynatorów, którzy zostaną w Polsce i będą śledzić podróż. Lokalizator GPS co trzy minuty będzie wysyłał informacje, gdzie są. Na bieżąco będą pisać bloga, kontaktować się przez internet, telefon. Pozostaje życzyć szerokiej drogi!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska