Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

OSOBOWOŚĆ ROKU Skrzypek, historyk czy miłośniczka zwierząt. Kto cieszy się uznaniem? We wtorek koniec etapu powiatowego plebiscytu

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Zielona Góra: Mateusz Makuch, muzyk (SMS: ZKU.5 pod numer 72355)
Zielona Góra: Mateusz Makuch, muzyk (SMS: ZKU.5 pod numer 72355) Archiwum
We wtorek, 11 lutego, o 20.30 kończy się głosowanie w etapie powiatowym naszego plebiscytu Osobowość Roku 2019. Kto prowadzi w poszczególnych powiatach?

W plebiscycie Osobowość Roku 2019 doceniamy tych, którzy wiele robią dla swoich małych ojczyzn. Największą sympatią Czytelników do tej pory cieszy się skrzypek Mateusz Makuch z Zielonej Góry. Jest tak utytułowany, że jego osiągnięcia wyliczać można przez wiele wiele minut. O skali jego umiejętności muzycznych niech starczy chociaż wymienić, że grał i w Singapurze, i w Kanadzie. Nominowany został za to, że rozsławia Zieloną Górę na całym świecie. Jako ciekawostkę dodajmy, że Mateusz gra na skrzypach Jean Baptiste Vuillaume z 1823 r. Do wczoraj do 17.00 zdobył 1284 punktów. Dzięki temu prowadzi pośród kandydatów w kategorii: kultura jak również kandydatów z Zielonej Góry. Czy tak będzie także dziś o 20.30? O tej godzinie kończymy głosowanie w etapie powiatowym plebiscytu. By zagłosować na Makucha, wyślij SMS: ZKU.5 pod numer 72355.

Drugi pod względem liczby głosów jest Paweł Widczak (SMS: ZKU.32). To z kolei miłośnik historii, który prowadzi stronę Crossem an der Oder. Prezentuje na niej zdjęcia i materiały wideo z przedwojennego Krosna Odrzańskiego i okolic. W plebiscycie zdobył do tej pory 975 punktów, co czyni go najpopularniejszym spośród kandydatów z powiatu krośnieńskiego.

W powiecie gorzowskim równych sobie nie ma Iwona Stępniewska, która wspomagała wolontariuszy z „miasteczka”, które było przy stadzie wolnych krów (SMS: ZDS.39). Ma 806 głosów, co jest najlepszym wynikiem także w kategorii: działalność społeczna i charytatywna.

Nasz plebiscyt prowadzimy także w kategorii: polityka, samorządność i społeczność lokalna. W niej lideruje Andrzej Olszak, członek rady sołeckiej w Raculi (628 punktów, SMS: ZSA.1). On z kolei koordynował akcję zbierania podpisów pod petycją do władz Zielonej Góry, aby stworzyć przy każdym urzędzie miejsca dla matek z dziećmi lub kobiet w ciąży. Zainicjował również, wspólnie z właścicielem Strzelnicy w Raculi, akcję sprzątania okolicznych lasów.

Kolejny zielononogórzanin, Mirosław Tworek (1107 punktów, SMS: ZKB.7), jest z kolei liderem w kategorii biznes. Pan Mirosław jest prezesem FreeEn, stworzył system informatyczny pozwalający zarządzać w przedsiębiorstwie mediami i osiągać realne korzyści i oszczędności.

Dodajmy, że w piątej kategorii – nauce (nie wybieramy w niej laureatów powiatowych) – lideruje prof. dr hab. Wiesław Hładkiewicz (607 punktów, SMS: ZNA.13)

A kto przewodzi w pozostałych powiatach?

  • W Gorzowie najwięcej głosów ma Monika Makowska-Wiącek, wokalistka Gorzowskiej Orkiestry Dętej (411 głosów, SMS: ZKU.23).
  • Powiat międzyrzecki: Ewa Walkowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Pszczewie (536 punktów, SMS: ZKU.36).
  • Powiat nowosolski: Katarzyna Rydzak, prezes Polskiej Organizacji Pomocy Zwierzętom w Nowej Soli (727 punktów, SMS: ZDS.130).
  • Powiat słubicki: Małgorzata Gniewczyńska, dyrektor ośrodka kultury w Górzycy (585 głosów, SMS: ZKU.50).
  • Powiat sulęciński: Katarzyna Rajfur, kosmetyczka z Sulęcina (238 punktów, SMS: ZDS.72).
  • Powiat świebodziński: Alfred Rokitnicki, pastor w Kościele Zielonoświątkowym (187 punktów, SMS: ZDS.147).
  • Powiat wschowski: Magdalena Smektała, nauczyciel i bibliotekarz w sławskiej podstawówce (392 głosy, SMS: ZDS.148).
  • Powiat zielonogórski: Zbigniew Trompa, radny Sulechowa (256 punktów, SMS: ZSA.60).
  • Powiat żagański: Anna Nowik, prezes Fundacji Oczami Kota - Dom Tymczasowy w Szprotawie (227 punktów, SMS: ZDS.140).
  • Powiat żarski: Teresa Kacprzak, strażniczka miejska z Żar (422 punktów, SMS: ZSA.66).

Zwycięzcy w powiatach awansują do etapu wojewódzkiego, który potrwa od 14 do 25 lutego. 28 lutego rozpocznie się część ogólnopolska plebiscytu.

Zobacz też: Jakub Kotowski - laureat Osobowość Roku 2018

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska