Patryk Janik najlepszym judoką w wojsku! (zdjęcia)

Dariusz Brożek
Indywidualnie złoty medal w kat. do 100 kg. wywalczył st. szer. Patryk Janik z Międzyrzecza. Dariusz Brożek
St. szer. Patryk Janik z Międzyrzecza wywalczył złoty krążek na mistrzostwach wojska polskiego w judo, które rozegrano we Wrocławiu. Drużynowo złoto zdobyła reprezentacja Czarnej Dywizji - 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

Wojskowi pokazali pazur. Mamy mistrzów judo!

St. szer. Patryk Janik służy w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Podczas mistrzostw Wojska Polskiego we Wrocławiu startował w najsilniej obsadzonej kategorii do 100 kg. I wywalczył złoty krążek! To jego kolejny sukces. Na koncie ma tytuł mistrza Polski w Ju Jitsu powyżej 94 kg oraz wicemistrza Polski w judo do 100 kg.

- Patryk to duma naszej brygady i całej Czarnej Dywizji - mówi o nim ppłk Rafał Miernik z Międzyrzecza, który startował razem z P. Janikiem w tym turnieju.

Zwycięstwo międzyrzeckiego judoki było kolejną odsłoną pasma sukcesów zawodników z Czarnej Dywizji - 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Po raz pierwszy w historii zdobyli drużynowo mistrzostwo wojska. Spory udział mieli w tym właśnie żołnierze z miasta nad Obrą i Paklicą, ale także z innych lubuskich garnizonów. Drugie miejsce w kategorii do 90 kg wywalczył st. szer. Piotr Sulecki, a trzecie w wadze do 60 kg szer. Rafał Looze.

Na podium w indywidualnej klasyfikacji znalazły się także kobiety ze zwycięskiej reprezentacji. W kat. powyżej 63 kg trzecie miejsce zajęła szer. Karolina Bagnowska, a w kategorii do 63 kg brąz wywalczyła st.
kpr. Elżbieta Sarnecka.

- Na poprzednich mistrzostwach cieszyliśmy się ze zdobytego zespołowo po raz pierwszy srebra, a w tym roku mamy złoto drużynowo i zespołowo - komentuje mjr Tomasz Bajer, instruktor wychowania fizycznego z międzyrzeciej brygady, który na mistrzostwach kierował dywizyjna reprezentacja judo.