Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pięcioboistka ZKS-u Drzonków Ewa Pydyszewska młodzieżową wicemistrzynią świata. Medal zdobyła w Egipcie

Cezary Konarski
Cezary Konarski
Zielonogórzanka Ewa Pydyszewska razem z Maciejem Klimkiem zdobyła młodzieżowe wicemistrzostwo świata w pięcioboju nowoczesnym.
Zielonogórzanka Ewa Pydyszewska razem z Maciejem Klimkiem zdobyła młodzieżowe wicemistrzostwo świata w pięcioboju nowoczesnym. Facebook.com/pentathlon.polska
Ewa Pydyszewska, zawodniczka ZKS-u Drzonków razem z Maciejem Klimkiem (Victoria Radom) zdobyła srebrny medal mistrzostw świata młodzieżowców w pięcioboju nowoczesnym. Zielonogórzanka w Aleksandrii po sukces sięgnęła w rywalizacji sztafet mieszanych.

Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego w swoim serwisie informuje, że do walki o medale stanęło 21 ekip. I tak relacjonuje przebieg rywalizacji:

„Czas 1.58,28 uzyskany przez naszych reprezentantów podczas pierwszej z rozegranych konkurencji - pływania był dziewiątym rezultatem na tym etapie zawodów. 208 punktów zdobytych podczas zmagań na planszy szermierczej pozwoliło im na zajęcie wysokiego 11. miejsca w tej konkurencji. Jednak to dzięki świetnemu występowi na parkurze polska sztafeta zyskała najwięcej. Bezbłędny przejazd - i tylko dwa punkty odjęte od puli 300 za minimalne przekroczenie normy czasu - okazał się drugim rezultatem jazdy konnej. Biało-Czerwoni awansowali na drugie miejsce i znaleźli się w gronie pretendentów do medalu. Ewa Pydyszewska startująca na pierwszej zmianie sztafetowej walkę o podium rozpoczęła bardzo skutecznym strzelaniem (pierwsza runda 8,12 s, druga runda 8,44 s). Od startu utrzymywała również wysokie tempo biegu. Maciej Klimek kilka błędów na strzelnicy szybko nadrobił na trasie biegu. Nasi zawodnicy znaleźli się w ścisłej czołówce konkurencji łączonej i trzeci wynik ustanowiony przez nich w laser run’ie zapewnił im tytuł wicemistrzów świata”.

Unia, Stal, Polonia… Kiedyś nazwy drużyn żużlowych były proste i łatwe do wymówienia. Obecnie, kiedy sportem rządzi głównie pieniądz, zmieniają się one bardzo często, w zależności od tego, kto i jak duże pieniądze wyłoży na sponsorowanie danej drużyny. Czasami jednak, gdy pojawia się sponsor tytularny, nazwy klubów wywołują uśmiech, albo tworzą się trudne do wymówienia „połamańce” językowe. Zobaczcie w naszej galerii, jakie nazwy klubów pojawiały się w ostatnich latach w polskim żużlu >>>>POLECAMY: Piękne dziewczyny z grupy SEC Girls towarzyszą żużlowcomZOBACZ TEŻ: Żużel retro. Huszcza, Jancarz, Plech podczas treningu w 1984 rokuPOLECAMY: Busy żużlowców. Zobaczcie, czym jeżdżą na zawodyWIDEO: Morawski Zielona Góra w 1991 r. zdobył mistrzostwo Polski

Najdziwniejsze nazwy klubów żużlowych w Polsce. Pamiętacie je jeszcze?

WIDEO: Sportowiec roku 2020. Tak było na Gali Sportu Lubuskiego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska