Poznań, Wrocław, Warszawa, Opole. Można powiedzieć, że w każdym większym mieście odbywają się wydarzenie skierowane do miłośników zdobienia ciała. Tatuatorzy jeszcze nie mieli okazji zaprezentowania się w Zielonej Górze. Teraz to się zmieni. Już 13 października odbędzie się 1. Charytatywny Tattoo Konwent. Nie przegapcie tej daty. Robiąc tatuaż, możecie pomóc bezdomnym zwierzakom ze schroniska.

Charity Tattoo Conwent w Zielonej Górze

Jak zapowiadają organizatorzy, to będzie pierwsza tego typu impreza - charytatywna - konwent tatuażu na rzecz zielonogórskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Dokładnie 13 października klub Fabryka zamieni się w wielkie tattoo studio. - Około dwudziestu wspaniałych artystów będzie wystawiało swoje wzory - osoby chcące posiadać je na swoim ciele będą tatuowane, a pieniążki za wykonane tatuaże trafią do puszki - tłumaczą organizatorzy wydarzenia.

Czytaj również: Tatuaż jak kamuflaż, zakrywa blizny i niedoskonałości. Tatuaże na blizny i po mastektomii. To nie trend, to terapia

Zrobisz tatuaż i pomożesz bezdomnym zwierzakom. Zostaniesz superbohaterem!

Konwent będzie wyjątkowy, bo charytatywny. - Tatuatorzy będą tego dnia pracować za darmo, ludzie nie będą płacić im, tylko wrzucać pieniążki do puszki, a cały dochód z imprezy zostanie przekazany na karmę specjalistyczną dla zwierząt z zielonogórskiego schroniska - dodaje Iwona Hylewska, pomysłodawczyni. - W czasie konwentu będziemy sprzedawać także kalendarz charytatywny, przedstawiający wolontariuszy i ludzi pomagających zwierzętom jako superbohaterów. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznej karmy dla psów i kotów takiej o szczególnych potrzebach lub z problemami zdrowotnymi - dodaje.

Tak prezentuje się okładka charytatywnego kalendarza
Tak prezentuje się okładka charytatywnego kalendarza

Funkcją tego kalendarza jest nie tylko zebranie pieniążków. To podziękowanie dla Was - dla wszystkich SUPERBOHATERÓW, którzy na różnych płaszczyznach walczą o życia tych zwierząt. Walczą wyprowadzając je na spacer, socjalizując, lecząc, zbierając dla nich pieniążki, oddając swój 1%, adoptując je, szukając im domów, przynosząc stare koce, kupując karmę, wykonując za darmo swoją pracę na rzecz zwierzaków, jak w przypadku wszystkich naszych genialnych Artystów Tatuatorów.

Jakich artystów będziecie mogli zobaczyć na imprezie? Wiadomo już, że podczas konwentu zaprezentują się tatuatorzy m.in. ze studia Viking, Między Igłami, Inkmania, AdArt . Zaglądajcie także na wydarzenie 1st Charity Tattoo Conwent Tutaj organizatorzy prezentują najnowsze informacje.

Dodatkowo w trakcie trwania imprezy czekają atrakcje zarówno dla tych starszych, jak i ich pociech. - Koło fortuny, robienie mat węchowych dla psiaków, zmywalne tatuaże, baloniki, warkoczyki oraz moc innych fajnych rzeczy... słowem, zawalczymy o to, by nasze szanowne dzieciaki się nie nudziły - dodaje Iwona Hylewska.

Program konwentu:

  • Godz.12:00 - start imprezy
  • Godz 19:30 - zakończenie konwentu
  • Godz. 16:00 - pokazy na scenie
  • Godz. 20:00 - pokaz grupy tańca z ogniem
  • Godz. 20:30 - After Party

Co z biletami? Wstęp na imprezę jest - to puszka mokrej karmy dla zwierząt. - W miarę możliwości prosimy o przynoszenie puszek dobrej jakości, które zapewnią naszym zwierzakom pełnowartościowy posiłek bogaty w minerały i witaminy, aby były silne i zdrowe - apelują organizatorzy.

WIDEO: "Sztuka tatuażu to jest odejście od stereotypów." W Warszawie odbyła się czwarta edycja "Warsaw Tattoo Days”

źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

  • Wydarzenie odbędzie się już w niedzielę 13 października w klubie Fabryka w Zielonej Górze.