Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwszy w Polsce żuraw z nadajnikiem GPS. Internauci śledzą lot żurawia Arcadio, który wyruszył na zimowisko [TRASA PRZELOTU]

red.
Arcadio, bo tak nazywa się pierwszy polski żuraw, któremu założono nadajnik GPS, w piątek, 16 listopada, zdecydował się wyruszyć na zachód Europy. Na pierwszy nocleg zatrzymał się w Parku Narodowym Ujście Warty. W tym roku grupa obrączkująca żurawie w Wielkopolsce założyła pierwszy nadajnik GPS na polskiego żurawia. Dzięki niemu możemy teraz śledzić drogę migracji i miejsce zimowania. GPS dostał  młody żuraw, o imieniu Arcadio. Dzięki nadajnikowi internauci wiedzieli, kiedy odbył pierwszy w życiu lot i mogli śledzić jego treningi. Wszyscy jednak z niecierpliwością czekali, kiedy wyruszy w drogę na zimowisko. Odleci czy nie? – zadawali sobie pytanie. Kliknij następne zdjęcie i czytaj dalej.Zobacz też: Hipnotyzujący „taniec” stada szpaków
Arcadio, bo tak nazywa się pierwszy polski żuraw, któremu założono nadajnik GPS, w piątek, 16 listopada, zdecydował się wyruszyć na zachód Europy. Na pierwszy nocleg zatrzymał się w Parku Narodowym Ujście Warty. W tym roku grupa obrączkująca żurawie w Wielkopolsce założyła pierwszy nadajnik GPS na polskiego żurawia. Dzięki niemu możemy teraz śledzić drogę migracji i miejsce zimowania. GPS dostał młody żuraw, o imieniu Arcadio. Dzięki nadajnikowi internauci wiedzieli, kiedy odbył pierwszy w życiu lot i mogli śledzić jego treningi. Wszyscy jednak z niecierpliwością czekali, kiedy wyruszy w drogę na zimowisko. Odleci czy nie? – zadawali sobie pytanie. Kliknij następne zdjęcie i czytaj dalej.Zobacz też: Hipnotyzujący „taniec” stada szpaków pixabay.com
Arcadio, bo tak nazywa się pierwszy polski żuraw, któremu założono nadajnik GPS, w piątek, 16 listopada, zdecydował się wyruszyć na zachód Europy. Na pierwszy nocleg zatrzymał się w Parku Narodowym Ujście Warty.

Arcadio, bo tak nazywa się pierwszy polski żuraw, któremu założono nadajnik GPS, w piątek, 16 listopada, zdecydował się wyruszyć na zachód Europy. Na pierwszy nocleg zatrzymał się w Parku Narodowym Ujście Warty.
W tym roku grupa obrączkująca żurawie w Wielkopolsce założyła pierwszy nadajnik GPS na polskiego żurawia. Dzięki niemu możemy teraz śledzić drogę migracji i miejsce zimowania.

GPS dostał młody żuraw, o imieniu Arcadio. Dzięki nadajnikowi internauci wiedzieli, kiedy odbył pierwszy w życiu lot i mogli śledzić jego treningi. Wszyscy jednak z niecierpliwością czekali, kiedy wyruszy w drogę na zimowisko. Odleci czy nie? – zadawali sobie pytanie.

W końcu, w piątek 16 listopada, o godzinie 9.05. Arcadio wystartował w drogę na zachód. O godz. 13.05 wylądował w Parku Narodowym Ujście Warty. Po drodze zrobił sobie jeden przystanek. Pokonał w tym dniu 227 km. Maksymalna prędkość, jaką udało mu się rozwinąć to 101 km/h. Losy polskiego żurawia można śledzić na profilu facebookowym Żurawie - Cranes GPS Poland:


Drugi dzień migracji – sobota, 17 listopada

Arcadio wyruszył z Parku Narodowego Ujście Warty o godz. 9.00. Zatrzymał się na śniadanie w pobliżu wsi Pławidło w gminie Słubice. O godz. 11.40 ruszył w dalszą drogą. O 17.05 zatrzymał się na nocleg w okolicy miejscowości Berga w Niemczech. W sobotę pokonał 310 km.

Trzeci dzień migracji – niedziela, 18 listopada

Po śniadaniu na polach w okolicy miejscowości Berga w Niemczech, Arkadio wystartował o godz. 10.10. O 19.45 doleciał nad jeziora Lac du Der we Francji. Pokonał 592 km!

Co ciekawe nad jeziorem Berga nasz żuraw spotkał się dwoma litewskimi kolegami, którzy także mają GPS-y. Do Francji ruszyli razem. W niedzielę nad jeziorem Lac du Der przebywało się 63 tys. żurawi.

Czwarty dzień migracji – poniedziałek, 19 listopada

W poniedziałek, o godz. 10, Arcadio pożywiał się nad jeziorem Lac du Der we Francji. Więcej informacji w podsumowaniu dnia, o godz. 20.00, na facebookowym profilu Żurawie - Cranes GPS Poland.

facebookowym profilu Żurawie - Cranes GPS Poland

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska