Podsumowanie roku 2018 - Polska i świat. Przypominamy najważniejsze wydarzenia minionego roku

red.
Przypominamy najważniejsze wydarzenia 2018 roku w kraju i ną świecie. Zobacz, co działo się w minionych 12 miesiącach. STYCZEŃ 20181 stycznia - Weszły w życie ustawy o o finansowaniu zadań oświatowych, Prawo wodne, o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.- Józefów nad Wisłą, Łagów, Otyń, Radoszyce, Sanniki, Tułowice i Wiślica otrzymały status miasta. - Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea Równikowa, Kuwejt, Holandia, Peru oraz Polska zostały niestałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ.9 stycznia- Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego. Odwołanie ministrów: Mateusza Morawieckiego, Antoniego Macierewicza, Konstantego Radziwiłła, Jana Szyszko, Witolda Waszczykowskiego, Anny Streżyńskiej i powołanie: Jerzego Kwiecińskiego, Teresy Czerwińskiej, Mariusza Błaszczaka, Łukasza Szumowskiego, Henryka Kowalczyka, Joachima Bru¬dzińskiego i Jadwigi Emilewicz.17 stycznia - Wejście w życie ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, która zmienia sposób wyboru 15 sędziów-członków Krajowej Rady Sądownictwa. 20 stycznia- Himalaiści Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol rozpoczęli wspinaczkę na jeden z najbardziej wymagających ośmiotysięczników - Nanga Parbat. Pięć dni później znaleźli się oni na wierzchołku i podjęli próbę schodzenia ze szczytu. Wtedy zaczęły się poważne problemy. Tomasz Mackiewicz miał kłopot z zejściem, zmagał się ze ślepotą śnieżną i chorobą wysokościową. Wyprawę przypłacił życiem. 26 stycznia- Wybuch gazu w Murowanej Goślinie.- Sejm uchwalił m.in. pakiet ustaw wchodzących w skład Konstytucji dla biznesu oraz Ustawę o zmianie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która ma zapobiec publicznemu używaniu i rozpowszechnianiu określeń takich jak „polskie obozy śmierci”, od której rozpoczął się spór polsko-izraelski, a także oraz ustaw o Straży Marszałkowskiej.30 stycznia - Prezydent Duda podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę.LUTY 20181 lutego- Wejście w życie ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o Służbie Ochrony Państwa, która zastąpiła Biuro Ochrony Rządu.4 lutego- Zmarł Wojciech Pokora, polski aktor (ur. 1934)14 lutego- W szkole średniej na Florydzie nastolatek zabił z broni palnej 17 osób oraz ranił kilkanaście innych. 21 lutego- CBA zatrzymało urzędującego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba po tym, jak przyjął 20000 złotych łapówki za podjęcie korzystnej decyzji dotyczącej planu zagospodarowania przestrzennego. MARZEC 2018- W połowie marca z więzienia wyszedł Tomasz Komenda, który za kratami niesłusznie spędził 18 lat. W 2004 r. został prawomocnie skazany na 25 lat pozbawienia wolności za zgwałcenie i zabójstwo 15-latki. Prokuratura zebrała jednak nowe dowody w sprawie. Okazało się, że mężczyzna nie popełnił zbrodni, którą mu przypisano. 21 marcaPo raz drugi padła główna wygrana w polskiej edycji teleturnieju Milionerzy.Zobacz wideo: TOP 10 wydarzeń 2018 rokuWideo: Dzień Dobry TVN
Przypominamy najważniejsze wydarzenia 2018 roku w kraju i ną świecie. Zobacz, co działo się w minionych 12 miesiącach. STYCZEŃ 20181 stycznia - Weszły w życie ustawy o o finansowaniu zadań oświatowych, Prawo wodne, o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.- Józefów nad Wisłą, Łagów, Otyń, Radoszyce, Sanniki, Tułowice i Wiślica otrzymały status miasta. - Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea Równikowa, Kuwejt, Holandia, Peru oraz Polska zostały niestałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ.9 stycznia- Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego. Odwołanie ministrów: Mateusza Morawieckiego, Antoniego Macierewicza, Konstantego Radziwiłła, Jana Szyszko, Witolda Waszczykowskiego, Anny Streżyńskiej i powołanie: Jerzego Kwiecińskiego, Teresy Czerwińskiej, Mariusza Błaszczaka, Łukasza Szumowskiego, Henryka Kowalczyka, Joachima Bru¬dzińskiego i Jadwigi Emilewicz.17 stycznia - Wejście w życie ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, która zmienia sposób wyboru 15 sędziów-członków Krajowej Rady Sądownictwa. 20 stycznia- Himalaiści Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol rozpoczęli wspinaczkę na jeden z najbardziej wymagających ośmiotysięczników - Nanga Parbat. Pięć dni później znaleźli się oni na wierzchołku i podjęli próbę schodzenia ze szczytu. Wtedy zaczęły się poważne problemy. Tomasz Mackiewicz miał kłopot z zejściem, zmagał się ze ślepotą śnieżną i chorobą wysokościową. Wyprawę przypłacił życiem. 26 stycznia- Wybuch gazu w Murowanej Goślinie.- Sejm uchwalił m.in. pakiet ustaw wchodzących w skład Konstytucji dla biznesu oraz Ustawę o zmianie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która ma zapobiec publicznemu używaniu i rozpowszechnianiu określeń takich jak „polskie obozy śmierci”, od której rozpoczął się spór polsko-izraelski, a także oraz ustaw o Straży Marszałkowskiej.30 stycznia - Prezydent Duda podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę.LUTY 20181 lutego- Wejście w życie ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o Służbie Ochrony Państwa, która zastąpiła Biuro Ochrony Rządu.4 lutego- Zmarł Wojciech Pokora, polski aktor (ur. 1934)14 lutego- W szkole średniej na Florydzie nastolatek zabił z broni palnej 17 osób oraz ranił kilkanaście innych. 21 lutego- CBA zatrzymało urzędującego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba po tym, jak przyjął 20000 złotych łapówki za podjęcie korzystnej decyzji dotyczącej planu zagospodarowania przestrzennego. MARZEC 2018- W połowie marca z więzienia wyszedł Tomasz Komenda, który za kratami niesłusznie spędził 18 lat. W 2004 r. został prawomocnie skazany na 25 lat pozbawienia wolności za zgwałcenie i zabójstwo 15-latki. Prokuratura zebrała jednak nowe dowody w sprawie. Okazało się, że mężczyzna nie popełnił zbrodni, którą mu przypisano. 21 marcaPo raz drugi padła główna wygrana w polskiej edycji teleturnieju Milionerzy.Zobacz wideo: TOP 10 wydarzeń 2018 rokuWideo: Dzień Dobry TVN pixabay.com
Przypominamy najważniejsze wydarzenia 2018 roku w kraju i ną świecie. Zobacz, co działo się w minionych 12 miesiącach.

STYCZEŃ 2018

1 stycznia
- Weszły w życie ustawy o o finansowaniu zadań oświatowych, Prawo wodne, o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.
- Józefów nad Wisłą, Łagów, Otyń, Radoszyce, Sanniki, Tułowice i Wiślica otrzymały status miasta.
- Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea Równikowa, Kuwejt, Holandia, Peru oraz Polska zostały niestałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ.

9 stycznia
- Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego. Odwołanie ministrów: Mateusza Morawieckiego, Antoniego Macierewicza, Konstantego Radziwiłła, Jana Szyszko, Witolda Waszczykowskiego, Anny Streżyńskiej i powołanie: Jerzego Kwiecińskiego, Teresy Czerwińskiej, Mariusza Błaszczaka, Łukasza Szumowskiego, Henryka Kowalczyka, Joachima Bru¬dzińskiego i Jadwigi Emilewicz.

17 stycznia
- Wejście w życie ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, która zmienia sposób wyboru 15 sędziów-członków Krajowej Rady Sądownictwa.

20 stycznia
- Himalaiści Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol rozpoczęli wspinaczkę na jeden z najbardziej wymagających ośmiotysięczników - Nanga Parbat. Pięć dni później znaleźli się oni na wierzchołku i podjęli próbę schodzenia ze szczytu. Wtedy zaczęły się poważne problemy. Tomasz Mackiewicz miał kłopot z zejściem, zmagał się ze ślepotą śnieżną i chorobą wysokościową. Wyprawę przypłacił życiem.

26 stycznia
- Wybuch gazu w Murowanej Goślinie.
- Sejm uchwalił m.in. pakiet ustaw wchodzących w skład Konstytucji dla biznesu oraz Ustawę o zmianie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która ma zapobiec publicznemu używaniu i rozpowszechnianiu określeń takich jak „polskie obozy śmierci”, od której rozpoczął się spór polsko-izraelski, a także oraz ustaw o Straży Marszałkowskiej.

30 stycznia
- Prezydent Duda podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę.

LUTY 2018
1 lutego
- Wejście w życie ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o Służbie Ochrony Państwa, która zastąpiła Biuro Ochrony Rządu.

4 lutego- Zmarł Wojciech Pokora, polski aktor (ur. 1934)

14 lutego- W szkole średniej na Florydzie nastolatek zabił z broni palnej 17 osób oraz ranił kilkanaście innych.

21 lutego- CBA zatrzymało urzędującego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba po tym, jak przyjął 20000 złotych łapówki za podjęcie korzystnej decyzji dotyczącej planu zagospodarowania przestrzennego.

MARZEC 2018- W połowie marca z więzienia wyszedł Tomasz Komenda, który za kratami niesłusznie spędził 18 lat. W 2004 r. został prawomocnie skazany na 25 lat pozbawienia wolności za zgwałcenie i zabójstwo 15-latki. Prokuratura zebrała jednak nowe dowody w sprawie. Okazało się, że mężczyzna nie popełnił zbrodni, którą mu przypisano.

21 marcaPo raz drugi padła główna wygrana w polskiej edycji teleturnieju Milionerzy.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie