Podziemia Zamku Książ: Część kompleksu Riese udostępniona do...

  Podziemia Zamku Książ: Część kompleksu Riese udostępniona do zwiedzania po ponad 70 latach! [ZDJĘCIA, GODZINY ZWIEDZANIA, BILETY]

  ZSN

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Podziemia - część kompleksu Riese, jednej z największych tajemnic II wojny światowej - udostępniono do zwiedzania po raz pierwszy od 1945 roku. Jak wyglądają
  1/22
  przejdź do galerii

  Podziemia - część kompleksu Riese, jednej z największych tajemnic II wojny światowej - udostępniono do zwiedzania po raz pierwszy od 1945 roku. Jak wyglądają w środku?
  Przejdź dalej i zobacz kolejne zdjęcia --->
  ©Zbyszek Snusz

  Zamek Książ po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej otworzył dla turystów swoje podziemia, które były częścią kompleksu Riese. Zobacz, jak wyglądają książańskie podziemia i sprawdź, kiedy można je zwiedzać oraz ile kosztują bilety. Oto godziny otwarcia i zdjęcia.

  Podziemia Zamku Książ: Część kompleksu Riese udostępniona do zwiedzania po ponad 70 latach! [ZDJĘCIA, GODZINY ZWIEDZANIA, BILETY]


  To niezwykła gratka dla turystów, bowiem podziemia Zamku Książ otwarto do zwiedzania po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej. Do tej pory wstęp tutaj mieli tylko nieliczni. W podziemnych korytarzach, 50 metrów pod dziedzińcem zamku, od lat działa Dolnośląskie Obserwatorium Geofizyczne, należące do Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.

  Teraz mogą to miejsce mogą zwiedzać wszyscy zainteresowani.
  16 października 2018 r. w Książku otwarto podziemną trasę turystyczną z wybetonowaną halą (do budowy użyto bardzo wytrzymały cement portlandzki), wykutymi w surowej skale korytarzami czy komorami schronu. A badacze nie wykluczają, że to tylko część tego, co znamy - kompleks Riese nadal pilnie strzeże swoich tajemnic.

  Bilety na książańskie podziemia kosztują 29 zł (normalny) i 24 zł (ulgowy). Są również dostępne w zestawie z zamkiem i palmiarnią (45 zł i 35 zł).

  Sama trasa otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 17.00 (wejścia o pełnych godzinach), a w soboty i niedziele można je zwiedzać o godzinę dłużej.

  SPRAWDŹ: Olbrzymi podziemny obiekt pod Poznaniem. Niezwykłe odkrycie z czasów PRL i zimnej wojny. Czym była Rokada?

  POLECAMY:
  ZOBACZ TEŻ: Zamek Książ jak nowy. Po wielkim pożarze nie ma już śladu

  Źródło: TVN24

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia