Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin jako pierwsza sięgnęła po trzy punkty. Na inaugurację sezonu pokonała Wartę Poznań 1:0. Jedynego gola na wyjeździe strzelił debiutujący w drużynie Efthymis Koulouris. - Wiara, wiara jest w nas, mistrza Polski nadejdzie czas! - skandowali pod koniec meczu kibice Portowców.

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Pogoń Szczecin 0:1

- Chcemy mocno rozpocząć sezon - zapowiedział trener Pogoni Jens Gustafsson. W jedenastce na Wartę wystawił dwóch debiutantów: środkowego pomocnika Joao Gamboę i grającego na dziewiątce napastnika Efthymis Koulouris.

Mimo wielu osłabień Warta była dla Pogoni równorzędnym rywalem. Też w obu odsłonach stworzyła klarowne sytuacje. Przed przerwą z bliska chybił jednak Maciej Żurawski, a później pojedynek z Dante Stipicą przegrał Wiktor Pleśnierowicz.

Akcje Pogoni napędzał głównie Marcel Wędrychowski. To ten skrzydłowy w 36 minucie zaliczył asystę. Po miękkim dośrodkowaniu okazji nie przepuścił wspomniany Koulouris. Grek nie mógł się lepiej przywitać z naszą ligą.

Pogoń na wyjeździe wspierało sześciuset kibiców. Trzech z nich do Grodziska dojechało rowerami. W czwartek będzie o to trudniej, bo drużyna zagra w Belfaście z Linfield FC w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji. W niedzielę do Szczecina na ligę przyjedzie natomiast Widzew Łódź.

Warta następny mecz także zagra u siebie. W kolejną sobotę na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim podejmie Górnika Zabrze, którego najpierw czeka domowy sprawdzian z Radomiakiem Radom.

Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Pogoń Szczecin (w skali 1-6):