sportowy24
  Pojedynki Zewiaków w meczach piłki ręcznej w ramach...

  Pojedynki Zewiaków w meczach piłki ręcznej w ramach rozgrywek o mistrzostwo Lubuskiej Ligi Młodzików [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Wiesław Zdanowicz

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  Mecz piłki ręcznej w ramach rozgrywek Lubuskiej Ligi Młodzików ZEW II Świebodzin - UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą
  1/197
  przejdź do galerii

  Mecz piłki ręcznej w ramach rozgrywek Lubuskiej Ligi Młodzików ZEW II Świebodzin - UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą ©Wiesław Zdanowicz

  W sobotę, 8 grudnia, w ostatniej w tym roku, 7. kolejce rozgrywek piłki ręcznej o mistrzostwo Lubuskiej Ligi Młodzików obie świebodzińskie drużyny chłopców toczyły swoje boje w miejskiej hali sportowej. Tym razem mniej szczęścia mieli podopieczni trenerów Jędrzeja Oźmińskiego i Agnieszki Wawrzyniak w walce ze starszymi o rok rywalami z Nukleonu Kostrzyn. Zew II przegrał 29:36 (14:14).
  TS ZEW I Świebodzin zagrał w składzie: Pilichowski, Gaweł (bramkarze), Augustynowicz, Borowczak, Cukier, Giedymin, Koprowski, Rogowski, Miernik, Dłużak, Ogański, Czerwony i Lemieszko. Trenerzy: Igor Mrozowicz, Daniel Wojciechowski

  W pomeczowym komentarzu trener ZEW-u I Świebodzin, Igor Mrozowicz, powiedział: - Wczoraj rozegraliśmy siódmą kolejkę Lubuskiej Ligi Młodzików:) Przeciwnikiem był UKS Spartakus Zielona Góra.
  Wygraliśmy 40:19, cały mecz był pod naszą kontrolą. Był to ostatni mecz ligowy w tym roku kalendarzowym. Ostatnia kolejka została przełożona na wniosek UKS-u MIŚ Gorzów Wlkp. Warto zaznaczyć, że jesteśmy liderem z kompletem punktów oraz, że liderem klasyfikacji strzelców jest nasz zawodnik - Paweł Augustynowicz. Ważne również jest to, że w pierwszej dziesiątce strzelców mamy jeszcze trzech zawodników: Oskara Borowczaka, Kacpra Dłużaka i Dawida Koprowskiego. Mam nadzieję, że ta liczba od nowej rundy się zmieni na naszą korzyść. Na koniec chciałbym przypomnieć, że w plebiscycie na zawodnika roku startuje Kacper Dłużak. Warto oddać na niego głos:)

  Zespół ZEW-u II wystąpił w składzie: Chroniak, Meszka, Talar, Grykiel, Ciechanowicz, Gancewski, Pielichowski, Leśniewski, Urbanowicz, Wolski, Lech oraz bramkarze: Guźniczak i Popielecki. Trenerzy Jędrzej Oźmiński i Agnieszka Wawrzyniak. Kierownik Maciej Gancewski.

  W pomeczowym komentarzu trener ZEW II, Jędrzej Oźmiński, podkreślił: - Założenia na ten mecz były jasne: odrzucić przeciwnika z dala od linii 9. metra. Wiedzieliśmy, jaką siłą ogniową i gabarytem dysponuje przeciwnik. Mimo mniejszego doświadczenia i widocznej różnicy w centymetrach do 35 minuty udało nam się grać z wyżej notowanym przeciwnikiem bramka za bramkę a nawet momentami prowadzić. Chłopcy włożyli całe serce w ten mecz, co można było zaobserwować po ich reakcjach w trakcie spotkania. Wywiązali się ze swoich zadań. Jedynie zawiodła nas skuteczność. Tyle przestrzelonych sytuacji rozdzieliłbym na dwa mecze. Świetne zawody rozegrał Szymon Chroniak (strzelił 11. bramek, też startuje w plebiscycie - dop. red.). Przeciwnicy nie mieli pomysłu jak go zatrzymać, wszędzie było go pełno. Jednak na pochwałę zasługuje cała drużyna, praca z taką młodzieżą to sama przyjemność, zaangażowanie i serce włożone w to spotkanie zaprocentuje w przyszłości. Poprawimy skuteczność i w drugiej rundzie pojedziemy do Kostrzyna uszczknąć punkty faworytom.

  1. ZEW I Świebodzin 7 21 249:124
  2. Nukleon Kostrzyn 6 15 181:112
  3. Czarni Żagań 5 12 162:102
  4. Spartakus Z. Góra 5 9 117:113
  5. ZEW II Świebodzin 6 9 136:148
  6. Szczypiorniak Z. Góra 6 9 143:156
  7. UKS Miś Gorzów 6 3 118:173
  8. Trójka N. Sól 7 3 125:191
  9. Bachus Z. Góra 6 0 75:187

  Zobacz nasz Magazyn Informacyjny:  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia