Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pola nadziei dla żarskiego hospicjum. Dzięki cebulkom żonkili można wesprzeć chorych

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
Stefan Łyskawa, dyrektor żarskiego hospicjum zaprasza do udziału w akcji Pola Nadziei
Stefan Łyskawa, dyrektor żarskiego hospicjum zaprasza do udziału w akcji Pola Nadziei Aleksandra Łuczyńska
Hospicjum w Żarach, jak co roku, zachęca do udziału w akcji Pola Nadziei. Datki przyjmowane w zamian za cebulki żonkili są ogromnym wsparciem dla placówki.

Hospicjum w Żarach działa już osiem lat. W tym czasie z opieki paliatywnej skorzystało ok. tysiąc osób z powiatu żarskiego, ale nie tylko, bo także z okolic Zielonej Góry, czy innych regionów. Placówka wciąż wymaga wsparcia, jak przyznaje Stefan Łyskawa, utrzymanie jest coraz droższe, więc liczy się każda złotówka. Hospicjum od lat prowadzi akcję Pola Nadziei, to ogólnopolska akcja, ale prężnie rozwinęła się także w Żarach. Datki przyjmowane w zamian za cebulki żonkili trafiają do hospicjum.

Każdy grosz się liczy

- Żółty to kolor nadziei, akcja ma rozpropagować ideę pomocy osobom chorym, dla nas to zastrzyk, poza dotacją z NFZ - mówi Stefan Łyskawa, dyrektor hospicjum w Żarach. - Zdarza się, że ludzie dają pieniądze, a nie biorą tych cebulek. Czasem podczas ślubu młoda para zamiast kwiatów przyjmuje datki na hospicjum, które do nas trafiają. Takie akcje ułatwiają gospodarowanie budżetem, bo tych pieniędzy nigdy nie jest tu za dużo, potrzeby są ogromne. Przez tyle lat w hospicjum przebywało ok. tysiąc osób, miejsc mamy czternaście. Zdarzały się przypadki, że chorzy wracali do domu, są tutaj tak dobrze zaopiekowani.

Prawdziwe Pola Nadziei

Serdecznie zapraszamy wszystkich: osoby indywidualne, firmy, szkoły, przedszkola, parafie, urzędy i różne instytucje do udziału w tej charytatywnej akcji. Pola Nadziei mogą powstać na trawnikach, skwerach, balkonach, w ogrodach. To dzięki Wam, drodzy ludzie, swoim przykładem, zaangażowaniem i postawą sprawiacie, że Pola Nadziei zakwitają na wiosnę, a Hospicjum kontynuuje swoją misję opieki i pomocy - zapraszają organizatorzy.

Nabyte cebulki żonkili będzie można posadzić na terenie hospicjum przy ul. Pszennej 23 i 24 października. Przypomnijmy, że hospicjum powstało w 2015 roku dzięki inicjatywie śp. księdza Zygmunta Czepirskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska