Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policja dostała tajne auta

Dorota Nyk 76 835 81 11 [email protected]
Podinspektorzy Jerzy Marciniak - naczelnik wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, oraz Artur Kycej - naczelnik wydziału kryminalnego, odebrali w piątek kluczyki do nowych policyjnych aut, które będą jeździły bez policyjnych znaków.
Podinspektorzy Jerzy Marciniak - naczelnik wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, oraz Artur Kycej - naczelnik wydziału kryminalnego, odebrali w piątek kluczyki do nowych policyjnych aut, które będą jeździły bez policyjnych znaków. Dorota Nyk
Po mieście jeżdżą dwa nowe nieoznakowane policyjne auta. Udało się nam dowiedzieć, że są to szarobrązowe kia. Komendant wojewódzki policji generał Zbigniew Maciejewski na specjalnej odprawie przekazał je głogowskim policjantom.

W piątek w głogowskiej komendzie była specjalna roczna odprawa z udziałem komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu. Przekazał tutejszym funkcjonariuszom kluczyki do dwóch nowiuteńkich pojazdów, które będą jeździły po głogowskich ulicach i brały udział w działaniach operacyjnych policji.

Auta zostały kupione ze środków komendy wojewódzkiej oraz gminy miejskiej Głogów. Kluczyki odebrali szefowie wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą i kryminalnego - podinsp. Jerzy Marciniak i podinsp. Artur Kycej. I to w ich wydziałach będą pracowały te nowe kia.

- Są to pojazdy bez policyjnych znaków, wyposażone w bardzo dobry sprzęt. Nie mogę jednak powiedzieć w jaki - usłyszeliśmy od komendanta powiatowego policji Jacka Kaczmarka. - Stare auta, które służyły nam do celów operacyjnych dotychczas, zostaną przeznaczone do innych zadań, głównie dla potrzeb 14-osobowego zespołu wywiadowców.

Komendant wojewódzki, generał Zbigniew Maciejewski, w czasie odprawy nie mógł się nachwalić głogowskich policjantów. Przede wszystkim dlatego, że o 8 proc. spadła w Głogowie przestępczość. - Spadek został odnotowany głównie wśród tych przestępstw najbardziej uciążliwych dla społeczności. Jest mniej kradzieży, kradzieży z włamaniami oraz napadów rabunkowych. To znaczy, że jest to po prostu dobrze prowadzona jednostka - powiedział.

Spadek przestępczości może być m.in. wynikiem prowadzonych przez policjantów akcji skierowanych do młodzieży i dorosłych. W akcji "Razem przeciwko wandalizmowi" wzięło udział 1.500 uczniów, a pośrednio byli w nią wciągnięci wszyscy głogowianie. Były też akcje dla przechodniów, polegające na rozdawaniu elementów odblaskowych małym dzieciom, czy akcja-pomysł dzielnicowego z Kotli pn. "Uczeń gody naśladowania".

- Siedem naszych akcji zostało umieszczonych w policyjnym Banku Dobrych Praktyk. To jest najwięcej w województwie dolnośląskim - chwali się rzecznik prasowy policji Bogdan Kaleta.

Komendant Jacek Kaczmarek powodu spadku przestępczości upatruje także w pracy utworzonej w lutym zeszłego roku specjalnej grupy czternastu wywiadowców, jego pomysłu - policjantów pracujących po cywilnemu i popołudniami

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska