Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci uczy młodych, jak bezpiecznie spędzić ferie

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.
Strzeleccy i drezdeneccy policjanci spotykają się z młodzieżą i uczą, jak bezpiecznie spędzić ferie, by dobrze się bawić, i nie zrobić sobie ani nikomu krzywdy.
Strzeleccy i drezdeneccy policjanci spotykają się z młodzieżą i uczą, jak bezpiecznie spędzić ferie, by dobrze się bawić, i nie zrobić sobie ani nikomu krzywdy. KPP Strzelce Kraj.
Strzeleccy i drezdeneccy policjanci spotykają się z młodzieżą i uczą, jak bezpiecznie spędzić ferie, by dobrze się bawić, i nie zrobić sobie ani nikomu krzywdy.

Zabawa na śniegu, lodzie, czy czas spędzany na zimowisku to okres beztroski dla wszystkich dzieci i młodzieży. Jest to również czas, w którym najmłodsi są szczególnie narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Często dzieci w czasie zabawy zapominają o zagrożeniach i niestety dochodzi do nieszczęść. Jednym ze sposobów zadbania o to, aby ferie upłynęły spokojnie, a uczniowie po ich zakończeniu cało i zdrowo wrócili do szkoły, jest ciągłe przypominanie i namawianie do zachowania umiaru i rozsądku w czasie wypoczynku.

Strzeleccy i drezdeneccy policjanci z Wydziału Prewencji w trosce o uczniów już przed rozpoczęciem ferii prowadzą regularne spotkania z najmłodszymi. W czasie ich trwania mundurowi omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z ruchem drogowym (ze zwróceniem szczególnej uwagi na konieczność używania elementów odblaskowych), kontaktach z nieznajomymi, korzystaniem z internetu, czy zabawą na śniegu i lodzie. W ciągu dwóch tygodni poprzedzających ferie policjanci odwiedzili min. uczniów ze szkół: w Drezdenku, Goszczanowa, Strzelec Krajeńskich, Ogard, Starego i Nowego Kurowa i Zwierzyna .
Poniżej prezentujemy kilka rad dotyczących zabawy na śniegu i lodzie:

Do zjeżdżania i ślizgania się wybieraj tylko miejsca do tego przeznaczone, usytuowane z dala od ulicy, stawów i rzek. Nigdy nie ślizgaj się po zamarzniętej rzece, jeziorze, stawie - nie wiesz jak gruba jest warstwa lodu. Nie wbiegaj na lód, który już się pod kimś załamał. Gdyby lód zaczął pękać, połóż się na nim, aby rozłożyć ciężar ciała. W przypadku, gdy lód się załamie:

1. nie wpadaj w panikę,
2. nie wykonuj zbędnych ruchów,
3. działaj szybko i zdecydowanie,
4. złap się krawędzi lodu, wykonuj nogami ruchy pływackie do czasu, aż ciało przyjmie pozycję poziomą,
5. staraj się wypełznąć na lód,
6. trzymaj się mocno podanego lub rzuconego sprzętu.
7. zawsze informuj rodziców i opiekunów o trasie dojścia i powrotu z miejsca spędzania wolnego czasu.
Pamiętaj, że dzięki elementom odblaskowym będziesz lepiej widoczny dla uczestników ruchu drogowego i bardziej bezpieczny.

POMOCY SZUKAJ POD NUMERAMI TELEFONÓW ALARMOWYCH
- 997 - Policja
- 998 - Państwowa Straż Pożarna
- 999 - Pogotowie Ratunkowe
- 112 - numer alarmowy z telefonu komórkowego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska