MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Krosna Odrzańskiego przeprowadzają kontrole drogowe. Ile razy kierowcy zagrażali pieszym w powiecie krośnieńskim w 2024 roku?

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 12 lat
Policjanci z Krosna Odrzańskiego prowadzili w środę (27 marca) działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Ile razy kierowcy zagrażali pieszym w powiecie krośnieńskim w 2024 roku?

Policjanci krośnieńskiej drogówki dbając o bezpieczeństwo w powiecie, prowadzą wiele akcji prewencyjno-kontrolnych, których nadrzędnym celem jest zmniejszenie ilości wypadków na drogach i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Jednym z nich są działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym.

Podczas akcji funkcjonariusze zwracają uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych, w szczególności czy ustępują im pierwszeństwa na pasach oraz czy zbliżając się do przejścia, jadą z prędkością umożliwiającą nagłe zatrzymanie samochodu przed przejściem dla pieszych.

Kontroli poddawani są także piesi i rowerzyści, pod kątem respektowania obowiązujących tę grupę zasad i przepisów ruchu drogowego, którzy swoim niewłaściwym zachowaniem narażają przede wszystkim siebie na przykre w skutkach zdarzenie.

Krośnieńscy policjanci prowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Policjanci z Krosna Odrzańskiego przeprowadzają kontrole dro...

Ile razy kierowcy zagrażali pieszym w powiecie krośnieńskim w 2024 roku?

Podczas realizowanych w środę (27 marca) działań policjanci usytuowani byli na głównych i lokalnych ciągach komunikacyjnych, w miejscach, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz gdzie dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych, w tym w rejonach przejść dla pieszych.

Analiza ujawnionych od początku roku wykroczeń drogowych wykazała, że najczęściej popełnianym przez względem pieszych jest:

  • nieustąpienie im pierwszeństwa podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych - 14
  • przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonach przejść - 319,
  • w przypadku pieszych przekraczanie jezdni w niedozwolonym miejscu - 64.

- Pamiętajmy, że wzajemny szacunek na drodze i przestrzeganie przepisów zwiększa bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego — mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, kom. Justyna Kulka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Miała 2 promile alkoholu w organizmie, rozbiła auto i uciekła z miejsca zdarzenia. Zatrzymali ją policjanci z Gubina

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska