Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policjant z Gubina oddał już 15 litrów krwi! Od 11 lat jest krwiodawcą. Oddaje też osocze

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Aspirant Paweł Błaszczyk z Gubina od 11 lat regularnie oddaje krew.
Aspirant Paweł Błaszczyk z Gubina od 11 lat regularnie oddaje krew. Lubuska Policja
Policjant z Gubina, asp. Paweł Błaszczyk przez 11 lat oddał łącznie 15 litrów krwi. Jako Zasłużony Honorowy Dawca Krwi dołożył cegiełkę i podzielił się życiodajnym płynem z potrzebującymi. Zaczął też oddawać osocze.

Dzielnicowy gminy Gubin, aspirant Paweł Błaszczyk pomaganie ma we krwi. Pisaliśmy już o tym, jak pomógł starszej i schorowanej kobiecie, której groziło wychłodzenie organizmu po tym, jak jej piec doznał awarii.

Policjant z Gubina od 11 lat oddaje krew

Aspirant Paweł Błaszczyk, policjant, dzielnicowy gminy Gubin, który od 11 lat stara się regularnie oddawać nie tylko krew, ale i osocze. W

poniedziałek (8 stycznia) dołożył kolejną cegiełkę i podzielił się życiodajnym płynem z potrzebującymi. Do chwili obecnej oddał już 15 litrów krwi pełniej i 600 ml osocza. Należy do Klubu Honorowych Dawców Krwi Gubin, a jego bezinteresowną pomoc docenił w 2020 roku Polski Czerwony Krzyż wręczając mu odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”.

- Jeśli tak jak Paweł chcesz pomagać innym, zgłoś się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub skorzystaj ze zbiórek organizowanych w Twojej okolicy - informuje kom. Justyna Kulka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. - Dawcą może być każdy zdrowy człowiek. Warto poświęcić godzinę raz na dwa miesiące, aby podarować komuś szanse na życie czy zdrowie.

Trwa głosowanie...

Oddajesz krew?

Gazeta Lubuska. Gubin. Zatrzymanie podejrzanych o pobicie:

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska