Polska - Węgry 2:1. A trybuny puste...

(szyly)
Rafał Murawski (z prawej) pewnie nie tak wyobrażał sobie grę na swoim macierzystym stadionie. Zawodnik Lecha Poznań wszedł na boisko w drugiej połowie, a jego popisy oklaskiwało w Poznaniu niespełna dziewięć tysięcy fanów... Tomasz Gawałkiewicz
Polska wygrała z Węgrami 2:1 w towarzyskim spotkaniu rozegranym w Poznaniu. Nasi zawodnicy, przy niemal pustych trybunach, zagrali rezerwowym składem.

Pierwsza bramka wpadła w 37 minucie. Po akcji Jakuba Błaszczykowskiego i Adriana Mierzejewskiego bramkę zdobył Paweł Brożek. Węgrzy wyrównali dopiero w 77 minucie, kiedy to Łukasza Fabiańskiego pokonał Tamas Priskin. Zwycięstwo reprezentacji Polski zapewnił... Vilmos Vanczak, który skierował futbolówkę do własnej siatki.

Wymowniejsze od meczu były jednak puste trybuny Stadionu Miejskiego w Poznaniu. Na arenie mogącej pomieścić ponad 41 tysięcy widzów zasiadło dziś tylko około dziewięć tysięcy...