Kilka domów, mieszkanie, miliony na koncie. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił najnowsze oświadczenie majątkowe w związku z objęciem w grudniu funkcji Prezesa Rady Ministrów.

Co premier Mateusz Morawiecki wpisał do oświadczenia majątkowego, zgodnie ze stanem na koniec roku 2017?

  • dwa domy o powierzchni 100 i 150 mkw.
  • mieszkanie o powierzchni 72,4 m kw.
  • współwłaściciel domu w zabudowie szeregowej o powierzchni 180 mkw.
  • ziemia rolna - ok. 2 ha.

Oszczędności i papiery wartościowe:

  • 2,5 mln zł na koncie
  • akcje o wartości blisko 5 mln zł.

Prawo nakazuje wpisanie do oświadczenia majątkowego wszystkich składników mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. zł., także pojazdy mechaniczne.

Premier poinformował, że posiada zabudowę kuchenną o wartości około 60 tys. zł oraz dwa komplety mebli warte ok. 62 i 39 tys. zł. Nie wspomniał o posiadaniu samochodu.

Okazuje się, że w ostatnim roku premier nic nie zaoszczędził, wręcz przeciwnie na jego koncie jest teraz o 400 tys. mniej niż pod koniec 2016 roku.

Mateusz Morawiecki ma 50 lat. Jest żonaty, ma czworo dzieci. Urodził się we Wrocławiu. Tam ukończył liceum i historię na Uniwersytecie Wrocławskim. Kształcił się także na Politechnice Wrocławskiej i Akademii Ekonomicznej we Wrocławia i za granicą. Ukończył m.in. studia podyplomowe z prawa europejskiego i ekonomiki integracji gospodarczej na Uniwersytecie w Hamburgu.

W młodości publikował pod pseudonimami własne artykuły w prasie podziemnej. . Działał w założonej przez ojca, Kornela Morawieckiego, Solidarności Walczącej, a także w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Brał udział w strajkach okupacyjnych na Uniwersytecie Wrocławskim.

Czytaj też: Rząd zmieni przepisy o podatku dochodowym. Naprawia błędy, które popełnił przy szybkiej nowelizacji ustaw

Zobacz też: Co zrobić, żeby zapłacić mniejszy podatek?

wideo:Dzień Dobry TVN/x-news