MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezes, instruktor, aktorka i kto jeszcze?

Agata Wolańska
Joanna Gonschorek, aktorka z Grotowa
Joanna Gonschorek, aktorka z Grotowa archiwum prywatne
- Cokolwiek robisz, rób to jak najlepiej - mówi Zbigniew Wilczyński, jeden z kandydatów na Menadżera Województwa 2016

Zbigniew Wilczyński to prezes Meprozetu w Starym Kurowie, która zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych. - Z Meprozetem związany jestem od 1983 r. - mówi o sobie kandydat na Menadżera Roku (czytaj w ramce). Zapytany o swoje motto bez wahania odpowiada: - Cokolwiek robisz, rób to jak najlepiej.

Damian Badura to właściciel szkół jazdy w Strzelcach i Gorzowie. Zarówno w jednej, jak i drugiej miejscowości zajmuje pierwsze miejsca w nieoficjalnych rankingach internetowych, tworzonych przez kursantów. W 2013 r. wygrał w konkursie Eurokorzyści, organizowanym przez ministerstwo rozwoju regionalnego, a niedawno wprowadził w swoich ośrodkach szkolenia dla osób niepełnosprawnych.

Michał Huber w tym roku po raz drugi prowadził sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, także w Strzelcach. Ale to właśnie teraz udało mu się tak zmobilizować wolontariuszy i mieszkańców, że zebrali aż... 38 tys. zł! Dla porównania: rok wcześniej zebrano ,,jedynie” 21 tys.

Wśród kandydatów są także osoby, które choć nie urodziły się w powiecie strzelecko-drezdeneckim (a jeden z nich w ogóle nie pochodzi z Polski), to jednak czują się z tym miejscem szczególnie związani. O tytuł Menadżera Roku powalczy bowiem m.in. Joanna Gon - schorek, urodzona na Dolnym Śląsku i przez wiele lat związana z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy. Od dwóch lat mieszka w Grotowie koło Drezdenka, gdzie powołała do życia wielopokoleniowy teatr dramatyczno - muzyczny. Sił próbują w nim dzieci, młodzież, a nawet rodzice. - Przeprowadziłam się tu z mężem, bo od zawsze przyjeżdżaliśmy w te rejony na wakacje. Kochamy to miejsce i przyjeżdżając tu, spełniliśmy swoje marzenia - mówi.

Christian Wallin miał trochę dłuższą drogę do pokonania, bo do Strzelec przyjechał aż z Danii. Młody przedsiębiorca dostrzegł potencjał w tym powiatowym mieście. Postanowił, że to właśnie tu otworzy zakład ręcznej produkcji specjalistycznego obuwia - głównie sportowego i ortopedycznego. - W 2016 r. udało nam się wejść na rynek i nawiązać współpracę z jednym ze sklepów z Gorzowa. Wcześniej współpracowaliśmy ze sklepami w innych krajach - mówi jego pracownica, odpowiedzialna za dział sprzedaży Anna Tomaszewska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska