Profesor Zbigniew Izdebski został współpracownikiem...

  Profesor Zbigniew Izdebski został współpracownikiem Instytutu Kinsey'a

  (mad)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Profesor Zbigniew Izdebski, znany seksuolog, pedagog a także dziekan UZ został współpracownikiem Naukowego Instytutu Kinsey'a do Badań nad Seksem, Płcią i Reprodukcją. Ośrodek ten jest jednym z najbardziej prestiżowych instytutów na świecie.
  Profesor Zbigniew Izdebski

  Profesor Zbigniew Izdebski ©fot. archiwum GL

  - To wyróżnienie zostało przyznane profesorowi na okres 5 lat jako wyraz uznania dla jego pracy badawczej z zakresu seksualności człowieka oraz wkładu w rozwój naukowy Instytutu Kinsey'a - mówi Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy UZ. - Profesor Zbigniew Izdebski jest jedynym Polakiem, którego zaproszono do tego grona badaczy.

  Instytut Kinsey'a został założony w Uniwersytecie Indiana w Stanach Zjednoczonych w roku 1947 przez pioniera badań nad seksualnością dr Alfreda C. Kinsey'a. Obecnie Instytut zajmuje się rozwijaniem na świecie wiedzy o zdrowiu seksualnym. Od ponad 60 lat prowadzi badania oraz informuje o zagadnieniach związanych z seksualnością i płciowością. Ośrodek ten jest jednym z największych, najbardziej prestiżowym ośrodkiem badającym intymną sferę życia człowieka.

  Przeczytaj też: W Lubuskiem brakuje lekarzy specjalistów. Czy rozwiązaniem tego problemu będzie zatrudnienie lekarzy ze Wschodu?

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »