Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa ulic w mieście i prace nad jeziorami, odkrycie studni i… schowanie kapsuły czasu. Sprawdź, co słychać w Strzelcach i okolicy

oprac. Zbigniew Borek
Od 25 maja zostało wyłączone z ruchu skrzyżowanie ul. Brygady Saperów, Targowej i Południowej. Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu planowane jest na lipiec tego roku – informuje Urząd Miejski w Strzelcach Kraj. Remont ma kosztować ponad 4,5 mln zł, w tym około 1 mln zł to dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.
Od 25 maja zostało wyłączone z ruchu skrzyżowanie ul. Brygady Saperów, Targowej i Południowej. Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu planowane jest na lipiec tego roku – informuje Urząd Miejski w Strzelcach Kraj. Remont ma kosztować ponad 4,5 mln zł, w tym około 1 mln zł to dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. fot. Nasze Strzelce
Od 25 maja zostanie wyłączone z ruchu skrzyżowanie ul. Brygady Saperów, Targowej i Południowej w Strzelcach. Ruszyły przygotowania do sezonu nad jeziorem w Brzozie. W Bronowicach mieszkańcy z parafią i gminą przygotowali kapsułę czasu. To tylko niektóre informacje z ostatnich dni i tygodni w Strzelcach i okolicy.

Od 25 maja zostało wyłączone z ruchu skrzyżowanie ul. Brygady Saperów, Targowej i Południowej. Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu planowane jest na lipiec tego roku - informuje Urząd Miejski w Strzelcach Kraj.

Poprzez Nasze Strzelce urzędnicy informują też, co się dzieje w innych miejscowościach gminy. Np. nad jeziorem w Brzozie rozpoczęły się przygotowania do sezonu, sprzęt poszedł w ruch – informuje oficjalny profil społecznościowy miasta Nasze Strzelce. Co ważne - to inicjatywa części mieszkańców wsi, którzy już w zeszłym roku skrzyknęli się i postanowili zrewitalizować to miejsce. Pomogły prywatne osoby, firmy i miasto. Gmina postawiła już pojemniki na odpady, które w sezonie będą systematycznie wywożone. Niebawem brzeg jeziora zostanie oczyszczony z trzciny. - To zadanie na wniosek mieszkańców zostało zapisane w budżecie sołeckim – przypomina Urząd Miejski.

Oficjalny profil społecznościowy Nasze Strzelce pisały o 75-leciu strzeleckiej Szkoły Podstawowej nr 1m cytując Aldonę Ułasowiec, dyrektorka szkoły:

„Koniec wojny, rok 1945. Koszmar minionych lat zawieruchy wojennej sprawiał, że budowanie nowego świata wydawało się wtedy (i nam dziś też) zadaniem ponad siły ocalonego społeczeństwa. Bo jak zaczynać tworzenie nowej rzeczywistości, jeśli wszystko pokrywają gruzy, a nocą powracają wojenne lęki? Jak żyć w mieście zdobytym 29 stycznia 1945, skoro to, co kiedyś nim było, teraz jest gruzowiskiem? Dziś zadziwia siła tamtych ludzi, ich chęć do życia i nadzieja na nowy lepszy świat. I udało się, choć trwało to wiele lat. Początki przypominają mit – „na początku był chaos”.

Ale z tego chaosu wyłania się stopniowo przemyślany nowy ład. Jednym z pierwszych założeń ówczesnych władz miasta jest powołanie do życia szkoły. Zorganizowanie placówki powierzono nauczycielowi Wiktorowi Sznajderowi. 11 maja 1945 inspektor Stanisław Jaremczuk mianował go nauczycielem kierującym szkołą i data ta stanowi jednocześnie początek istnienia Szkoły Podstawowej. Autor kroniki odnotował, że „była to pierwsza szkoła w powiecie strzeleckim”.”

Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Krajeńskich od 75 lat jest świadkiem historii pisanej przez nas wszystkich: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, a także rodziców, przyjaciół i sympatyków. To w szkole na zawsze zostawiamy ślad po naszych radościach, smutkach, nadziejach i marzeniach, zostawiamy radość z sukcesu i smutek po porażce, zostawiamy cząstkę siebie.
Uczniom, Absolwentom, Nauczycielom i Pracownikom administracji i obsługi pracującym obecnie i emerytowanym, Rodzicom, Sympatykom i Przyjaciołom – życzę zdrowia, sukcesów, wielu radosnych chwil w codziennym życiu oraz realizacji planów i spełnienia osobistych marzeń. Niech nigdy nie opuszcza nas entuzjazm, a wszelkie podejmowane działania pozwolą czerpać radość i satysfakcję.
Przy tym wspaniałym jubileuszu, chciałabym podziękować wszystkim, którzy wspierali i wspierają naszą szkołę. Przyjmijcie Państwo podziękowanie od całej społeczności szkolnej za okazywane serce i dobrą wolę”.

Kajakiem możesz dostać się ze Strzelec do Gorzowa:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska