Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przez koronawirusa takich uroczystości jest tym razem niewiele. Uczniowie z Nowej Soli dostali stypendia za swoje talenty

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Uroczystość wręczenia stypendiów uczniom z Nowej Soli
Uroczystość wręczenia stypendiów uczniom z Nowej Soli Urząd Miejski w Nowej Soli
Emilian Skowroński, Amelia Bucholska, Dominik Hutnik, Julia Chorążyk, Martyna Barylewicz, Magdalena Urbaniak i Kacper Petreczko – otrzymali w piątek, 5 czerwca stypendia, których fundatorem jest fundacja Ukryte Talenty.

Wyróżnieni uczniowie to Emilian Skowroński z SP 1, Amelia Bucholska z SP2, Dominik Hutnik z SP3, Julia Chorążyk z SP5, Martyna Barylewicz z SP6, Magdalena Urbaniak z SP8, Kacper Petreczko z Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Uroczystość w urzędzie miejskim w Nowej Soli

Stypendia w imieniu Fundacji wręczyła Agnieszka Ożóg. Fundacja wspiera młodzież która wyróżnia się zdolnościami w nauce, ale także posiada inne, ukryte talenty oraz działa na rzecz lokalnej społeczności. Fundacja wspiera tych uczniów, namawia do pielęgnowania tego, co najbardziej wartościowe. Wspiera i pokazuje młodzieży, jak ważny jest ich rozwój – powiedziała Agnieszka Ożóg.

Każdy z was działa jako społecznik, oprócz nauki wyznaczacie sobie ważne i wartościowe cele. To piękne i cenne.

Wiceprezydent ds. społecznych Natalia Walewska-Wojciechowska pogratulowała młodym zdolnym ludziom ich wybitnych osiągnięć i podkreśliła przede wszystkim ich empatię i chęć niesienia pomocy. Każdy z was działa jako społecznik, oprócz nauki wyznaczacie sobie ważne i wartościowe cele. To piękne i cenne – podkreśliła wiceprezydent.

Uczniowie ze stypendiami

Emilian Skowroński
Uczeń klasy VIII a Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Soli. Od najmłodszych lat zdradzał zainteresowanie nauką, szczególnie w zakresie przedmiotów ścisłych i technicznych oraz j. angielskiego. Przez ostatnie lata reprezentował szkołę w licznych konkursach matematycznych i sprawdzających umiejętności posługiwania się j. angielskim. Odnosząc sukcesy.
Za największy należy uznać uzyskanie w bieżącym roku szkolnym tytułu finalisty wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z J. angielskiego, organizowanego przez Lubuskie Kuratorium Oświaty. Uczeń jest uczestnikiem anglojęzycznych forów i grup dyskusyjnych, podejmuje także samodzielnie próby kręcenia filmów.

Amelia Bucholska
Uczennica klasy VI b, jej pasją jest rysunek i malarstwo i rozwija je systematycznie uczęszczając na dodatkowe zajęcia plastyczne organizowane na terenie szkoły. Charakteryzuje ją duża pomysłowość i odwaga artystyczna. Stawia pierwsze kroki w zmaganiach artystycznych, w rejonie i nie tylko.
Otrzymała wyróżnienia:

  • w Powiatowym Konkursie na Plastyczno-Ekonomicznym „Karta bankomatowa SKO z motywem Świąt Bożego Narodzenia”
  • w Międzyszkolnym konkursie plastycznym ,,Ciekawe pejzaże miejskie i wiejskie w mojej okolicy zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Nowej Soli.
  • w Ogólnopolskim Konkursie Literacko- Plastycznym „Dzieci piszą list do chorych”.

Uczennica rozwija również swój talent muzyczny. Z pełnym zaangażowaniem uczęszcza na zajęcia chóru szkolnego „Wesołe nutki”, z którym to zdobywa wiele wyróżnień i czołowych miejsc.
Między innymi zdobyła II miejsce w IX Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej (2018) oraz III miejsce w XIV Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek (2019). W tym roku zadebiutowała jako aktorka w podwójnej roli Służącej i Inuitki w musicalu „Królowa Śniegu”, który został wystawiony w Nowosolskim Domu Kultury przez uczniów SP nr 2.
W tym roku szkolnym uzyskała wysoką średnią 4,83 i otrzyma świadectwo z wyróżnieniem.

Dominik Hutnik
Uczeń klasy VII a Szkoły Podstawowej Nr 3 w Nowej Soli, daje się poznać jako chłopiec, który zawsze wzorowo i rzetelnie wypełnia swoje obowiązki wynikające ze Statutu Szkoły. Osiąga bardzo wysokie wyniki w nauczaniu, na I półrocze roku szkolnego 2019/20 uzyskał średnią ocen 5,64.
Rozwija swoje zainteresowania, angażując się w życie szkolnego klubu sportowego i szkolnego kabaretu, którego jest współzałożycielem. Po zajęciach lekcyjnych działa aktywnie w drużynie harcerskiej.
Zawsze chętnie i aktywnie uczestniczy w działaniach Samorządu Uczniowskiego na rzecz szkoły, klasy, miasta oraz środowiska. Wielokrotnie reprezentował klasę i szkołę w konkursach oraz olimpiadach.

Julia Chorążyk
Uczennica klasy VIII, niezwykle sumienna i rzetelna, o dużej kulturze osobistej. Interesuje się przedmiotami przyrodniczymi, zwłaszcza biologią i chemią. Zdobyła bardzo wysoka lokatę w Rejonowym Konkursie Przedmiotowym z Biologii.
Ósmą klasę zakończy z wzorowym zachowaniem oraz średnią pozwalającą jej na otrzymanie świadectwa z czerwonym paskiem. Cieszy się bardzo dobrą opinią u nauczycieli. Zawsze jest zaangażowana i pomocna. Pracuje na rzecz wolontariatu, biorąc udział w akcjach charytatywnych. Chętnie pomaga młodszym uczniom , choćby współorganizując dla nich konkursy i zabawy. Bierze czynny udział we wszelkiego rodzaju działaniach na rzecz klasy czy szkoły.

Martyna Barylewicz
Uczennica klasy VIIIA, uzyskała bardzo wysoką średnią ocen 5,0 i wzorowe zachowanie. Jest uczennicą wszechstronnie uzdolnioną. W roku szkolnym 2019/2020 uzyskała tytuł finalisty w Wojewódzkim konkursie przedmiotowym LKO z historii i biologii.
W opinii nauczycieli Martyna Barylewicz jest wzorem do naśladowania zarówno pod względem nauki jak i zachowania. Odznacza się bardzo wysoką kulturą osobistą, bierze czynny udział w życiu klasy i szkoły, uczestniczy w akcjach charytatywnych. Jest lubiana przez rówieśników.
Jest pracowita, sumienna, aktywna, chętna do niesienia pomocy, wzorowo wywiązuje się z wszelkich obowiązków ucznia.

Magdalena Urbaniak
Uczennica klasy VIII, corocznie zdobywa średnią ocen końcowych powyżej 5,0. Do osiągnięć pozaszkolnych możemy zaliczyć wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur.
Uczennica jest również:

  • laureatką Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Młody Biblista"
  • laureatką rejowego Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej- I i II list do Koryntian
  • tegoroczną finalistką etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty
  • tegoroczną laureatką konkursu przedmiotowego z biologii organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty

To działaczka społeczna, w tym Samorządu Szkolnego i Caritas Polska.

Kacper Petreczko
Uczeń klasy V, samodzielnie rozwija talenty i zainteresowania, szczególnie w zakresie historii, geografii i języka angielskiego.
Regularnie uczestniczy w licznych zajęciach dodatkowych, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce oraz wysokie miejsca w konkursach.
W konkursie przedmiotowym z historii zdobył 77% pkt z zakresu całej szkoły podstawowej, będąc uczniem klasy V.

O Fundacji Ukryte talenty

Fundacja Ukryte Talenty działa od 2012 roku i jest związana z nowosolską firmą Alumetal. Nagroda ma zmotywować uczniów i dać im więcej możliwości rozwoju, angażowania się i rozwijania swoich talentów. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest pomoc w realizacji marzeń i zagwarantowaniu młodzieży dobrego startu w życie. Fundacja organizuje także różnego rodzaju programy stypendialne, obozy szkoleniowe, a także seminaria i konferencje.

Szkoły w Nowej Soli

ZOBACZ TEŻ: Nowa Sól. Nabór do szkół średnich. O czym trzeba pamiętać?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska