Zbigniew Czyż
Andrzej Banas / Polska Press
Norwegowie Jarl Magnus Riiber i Mari Leinan Lund wygrali w niemieckim Schonach zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Joanna Kil uplasowała się na 19. pozycji.

Polka uzyskała na skoczni 23. wynik i ruszyła na trasę biegu na 4 km ze stratą ponad dwóch i pół minuty do prowadzącej już na półmetku Leinan Lund. W tej części rywalizacji Norweżka powiększyła przewagę nad Polką o kolejne 30 sekund.

Na drugim miejscu zawody ukończyła rodaczka zwyciężczyni Ida Marie Hagen - 13 s straty, a trzecia była reprezentantka gospodarzy Nathalie Armbruster - 25,4 s.

W klasyfikacji generalnej Leinan Lund ma 544 pkt i nadal jest trzecia, ale zmniejszyła stratę do prowadzącej Hagen - 650. Kil zajmuje 17. lokatę - 186 pkt.

W rywalizacji mężczyzn dominacja Riibera nie podlegała w sobotę dyskusji. Norweg prowadził po skokach, a bieg na 10 km ukończył z przewagą 1.13,8 nad drugim na mecie Austriakiem Stefanem Retteneggerem. Trzeci był rodak zwycięzcy Joergen Graabak - 1.15,0. Polacy nie startowali.

Riiber prowadzi w klasyfikacji generalnej. Ma 970 pkt, o 255 więcej od wicelidera Retteneggera.

Na niedzielę w Schonach zaplanowane są kolejne zawody. Mężczyźni powalczą ponownie na skoczni normalnej i w biegu na 10 km, kobiety przebiegną tym razem osiem kilometrów.