Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rowerzysta zasłabł i spadł z roweru. Policjant go reanimował i uratował mu życie

OPRAC.:
Aleksandra Sierżant
Aleksandra Sierżant
Po kilku minutach funkcjonariuszowi udało się przywrócić mężczyźnie funkcje życiowe i do czasu przyjazdu karetki pogotowia cały czas monitorował jego stan
Po kilku minutach funkcjonariuszowi udało się przywrócić mężczyźnie funkcje życiowe i do czasu przyjazdu karetki pogotowia cały czas monitorował jego stan Archiwum
Aspirant Remigiusz Dmytryszyn – funkcjonariusz międzyrzeckiej Policji reanimował mężczyznę, który zasłabł w trakcie jazdy na rowerze. Policjant drogówki podjął czynności ratunkowe, w trakcie których mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Później monitorował jego stan do przyjazdu pogotowia ratunkowego, które zabrało 37-latka do szpitala.

W niedzielę (13 listopada) około godziny 12 policjanci otrzymali zgłoszenie o rowerzyście, który w tracie jazdy zasłabł i spadł z roweru. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali leżącego na ziemi mężczyznę, który nieprzytomny i nie oddychał.

- Aspirant Remigiusz Dmytryszyn bez wahania ruszył z pomocą i dzięki właściwej ocenie dramatycznej sytuacji natychmiast przystąpił do reanimacji rowerzysty. Po kilku minutach funkcjonariuszowi udało się przywrócić mężczyźnie funkcje życiowe i do czasu przyjazdu karetki pogotowia cały czas monitorował jego stan. Po przyjeździe ratowników medycznych 37-letni mężczyzna został przekazany pod opiekę medyków i zabrany do szpitala w Międzyrzeczu - przekazuje podinsp. Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa - RKO

RKO oznacza resustycję krążeniowo - oddechową która jest działaniem podejmowanym u osób, które doznały nagłego zatrzymania krążenia. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie przepływu krwi przez narządy wewnętrzne – szczególnie serce i mózg. Tym samym zmniejsza się ryzyko wystąpienia zgonu. Uciśnięcia klatki piersiowej należy wykonywać na głębokość około 5 – 6 centymetrów. Ich częstotliwość powinna wynosić 100–120 na minutę. Osoba, która podejmuje się oddechów ratowniczych (nie są one obowiązkowe) powinna:

  • wykonać 30 uciśnięć klatki piersiowej,
  • wykonać 2 wdechy ratownicze,
  • kontynuować naprzemiennie obie te czynności w stosunku 30:2.

- Policjanci szkolą się z technik udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej od początku swojej przygody z granatowym mundurem, bowiem już na kursach podstawowych doskonalone są techniki ratowania życia i zdrowia - dodaje podinsp. Maludy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska