Siatkarze Sobieskiego Żagań blisko play off

(th)
Sobieski Arena wygrał pierwszego seta meczu z Krispolem. W kolejnych górą byli jednak goście. Mimo tej porażki żaganianie nadal są bliscy awansu do play off. fot. Adam Żyworonek
Sobieski Arena Żagań w swoim debiutanckim sezonie w II lidze ma ogromną szansę awansować do play off. Musi wygrać co najmniej dwa z ostatnich trzech meczów. Przed startem rozgrywek chyba nikt nie spodziewał się takiego wyniku.

Przypomnijmy, że przed sezonem działacze postawili zespołowi jeden cel. - Zajęcie miejsc 5-6 w tabeli i utrzymanie się w II lidze. Bez konieczności gry w barażach, które dużo kosztują - wspomina dyrektor żagańskiego klubu Kazimierz Poprawski.

Sobieski jest obecnie na piątym miejscu, ale ma zaledwie dwa punkty do czwartej lokaty. Zajmują ją Akademicy z Zielonej Góry, z którymi żaganianie mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań.