Siatkówka plażowa. Piotr Kantor i Jakub Zdybek zwycięzcami fazy grupowej. Odpadnięcie Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandry Wachowicz

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Pierwsze miejsce w grupie siatkarzy plażowych Piotra Kantora i Jakuba Zdybka
Pierwsze miejsce w grupie siatkarzy plażowych Piotra Kantora i Jakuba Zdybka PZPS
Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Jakub Zdybek z kompletem zwycięstw zakończyli fazę grupową i awansowali do 1/8 finału turnieju Beach Pro Tour Challenge w Nuvali na Filipinach. Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz przegrały dwa mecze i odpadły z rozgrywek.

Awans z pierwszego miejsca w grupie

Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Jakub Zdybek do turnieju na Filipinach przystępują po niezwykle udanych zawodach w Tajlandii, gdzie dwa tygodnie temu zajęli drugie miejsce.

W pierwszym meczu w zawodach Beach Pro Tour Challenge w Nuvali pokonali kwalifikantów z Austrii Paula Pascariuca i Laurenza Leitnera 2:0 (30:28, 21:16). Pierwsza partia polsko-włoskiego pojedynku zakończyła się na przewagi. Biało-Czerwoni do zamknięcia seta potrzebowali aż siedmiu ,,setboli'', także potrafili obronić trzy piłki setowe, które mieli rywale. Przy stanie 15:15 w drugim secie para Kantor/Zdybek przejęli inicjatywę na filipińskiej plaży wygrywając 21:16.

W drugim spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie wygrali z Włochami Daniele Lupo i Enrico Rossi 2:0 (21:18, 21:18). W pierwszej odsłonie ani razu nie pozwolili rywalom na prowadzenie. Od połowy drugiej partii Polacy przejęli kontrolę nad setem i siłą rzeczy nad meczem.

O ćwierćfinał powalczą z Hiszpanami Pablo Herrerą i Adrianem Gavirą. Mecz zaplanowano na szóstą rano w sobotę czasu polskiego.

Odpadnięcie Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandry Wachowicz w turnieju kobiet

W turnieju kobiet brały udział Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Fazę grupową zakończyły z dwiema porażkami. Najpierw przegrały z Kanadyjkami Sarą Pavan i Molly McBain 0:2 (19:21, 17:21), a następnie uległy Amerykankom Terese Cannon i Megan Kraft 0:2 (18:21, 33:35).

To są ostatnie zawody rangi Challenge w tym roku. Na 6-9 grudnia w Dausze planowany jest kończący sezon Beach Pro Tour Finals z udziałem po ośmiu najlepszych par męskich i żeńskich światowego rankingu oraz po dwóch duetów, które otrzymają "dziką kartę".

Żadna polska para męska lub kobieca nie zmieściła się w czołowej "ósemce" świata. (PAP)