- W tej chwili jest przygotowywany program inwestycyjny obwodnicy - mówiła w środę na konferencji minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

- Budowa obwodnicy to sprawa kluczowa w Słubicach. W 2017 klub Prawa i Sprawiedliwości i lubuscy parlamentarzyści PiS przeznaczyli 1 mln na przygotowanie dokumentacji obwodnicy Słubic - mówiła minister na wczorajszej konferencji w Słubicach .

Poinformowała, że w tej chwili jest przygotowywany program inwestycyjny obwodnicy. Kiedy miałaby ona powstać? Minister nie potrafiła określić, ale obiecała, że... porozmawia z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem o tym, jaki może być przewidywalny termin.

Obecny na konferencji burmistrz Mariusz Olejniczak zapewnił, że też podejmie wszelkie kroki, by inwestycja powstała jak najszybciej. - O przebiegu prac, ramach czasowych, lokalizacji obwodnicy będę rozmawiał możliwie jak najszybciej z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - zapewnił Mariusz Olejniczak.

Przypomnijmy, poprzedni burmistrz Tomasz Ciszewicz nie miał dobrych relacji z dyrektorem dyrekcji dróg Markiem Langerem.

Na wczorajszej konferencji była też mowa o wałach przeciwpowodziowych. - Za dwa lata, kiedy inwestycja się zakończy, trzeba będzie wały zagospodarować. Mieszkańcy lubią nimi spacerować i chcemy, by tak zostało - mówił burmistrz.

Właścicielem wałów są Wody Polskie. Burmistrz chce, by wspólnie opracować koncepcję zagospodarowania terenu. W pierwszej kolejności na wałach miałyby powstać ciągi piesze, a następnie - ścieżki rowerowe, których w Słubicach praktycznie nie ma.

Słubice: Konferencja z minister Elżbietą Rafalską. WIDEO: