Srebrny Kask dla Bartosza Bańbora. Lubuscy zawodnicy daleko od podium

Jarosław Miłkowski
Bartosz Bańbor to niespełna 17-letni zawodnik Motoru Lublin.
Bartosz Bańbor to niespełna 17-letni zawodnik Motoru Lublin. Jarosław Miłkowski
W środę 29 maja w Grudziądzu odbył się turniej o Srebrny Kask. Z trzech zawodników lubuskich drużyn najwyżej sklasyfikowany został Krzysztof Sadurski z Falubazu Zielona Góra.

Srebrny Kask to indywidualne rozgrywki dla zawodników do lat 21. Zostały zapoczątkowane w latach 60., a w tym roku była ich już 60. edycja. Odbyła się ona na torze w Grudziądzu, a stawkę zawodników do turnieju nominował trener polskiej reprezentacji Rafał Dobrucki.

W szesnastce zawodników znalazło się trzech przedstawicieli lubuskich klubów – Oskar Paluch i Jakub Stojanowski ze Stali Gorzów oraz Krzysztof Sadurski z Falubazu Zielona Góra. I to właśnie zawodnik z południa regionu uplasował się najwyżej z całej trójki. Zajął jednak miejsce w środku stawki. Był dziesiąty.
Tuż za nim sklasyfikowano Oskara Palucha. Stalowiec miał jednak pecha. Przed czwartym startem jego motocykl odmówił posłuszeństwa i tym samym stracił szansę na miejsce na podium.
Sadurskiemu i Paluchowi niewiele ustępował Stojanowski. Był dwunasty.

Turniej o Srebrny Kask był równocześnie eliminacjami do turniejów kwalifikacyjnych SGP2. Awans uzyskała pierwsza trójka grudziądzkich zawodów.