Start kontra Stelmet. Relacja live!

Mantas Cesnauskis (z piłką) to nowa twarz w Stelmecie Zielona Góra. Jako zmiennik gra średnio ponad 15 minut i zdobywa średnio 5,2 punktu na mecz. Tomasz Gawałkiewicz
Koszykarze Stelmetu Zielona Góra w sobotę pokonali na wyjeździe Start Gdynia 76:67. Z jednej strony cieszy zwycięstwo. Z drugiej martwi to, że trochę męczyliśmy się z maruderem ekstraklasy.

Zapis relacji live i statystyki znajdziesz tu: Start kontra Stelmet. Relacja live!

Po pięciu kolejkach ekstraklasy Stelmet miał na koncie trzy zwycięstwa (nad Energą Czarnymi Słupsk, Anwilem Włocławek, Jeziorem Tarnobrzeg) i dwie porażki (z Asseco Prokomem Gdynia, Treflem Sopot). Z kolei Start wygrał tylko raz (z AZS-em Koszalin).

Drużyna z Gdyni jest beniaminkiem ekstraklasy i ma w składzie tylko jednego obcokrajowca. To środkowy Robert Rothbart (26 lat, 217 cm wzrostu) z Izraela. W pojedynku piątej kolejki, przeciwko Kotwicy Kołobrzeg, zdobył 21 punktów (7/10 za dwa, 7/7 za jeden), dołożył 7 zbiórek i 5 bloków.

Siłą napędową Stelmetu jest duet "Ho-Ho", czyli Quinton Hosley (średnio 19,2 punktu, 6,2 zbiórki, 3,6 asysty, 2 przechwyty na mecz) i Walter Hodge (18,6 punktu, 2,6 zbiórki, 6 asyst, 2,6 przechwytu). Amerykanina i Portorykańczyka dzielnie wspiera Serb Oliver Stević (10,2 punktu, 7 zbiórek, 1,8 przechwytu).